Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

ABD’li oyuncu Amber Heard hakkında, suç-dram türü yeni filminde "performans ve tanıtım yükümlülüklerini ihlal ettiği” iddiasıyla yasal işlem başlatıldı.

Toronto Film Festivali’nde bir yıl önce ilk gösterimi yapılan ‘London Fields’ adlı filmde pek çok sahnenin gösterilmemesi film ekibi arasında tartışma yarattı.


Christopher Hanley'in Nicola Six Limited şirketi, yönetmen Mathew Cullen’e dolandırıcılık suçlamasıyla dava açtı ve yapımcıların filmin son bölümünü çıkararak filmi değiştirdiğini iddia etti.

Hanley ayrıca, Cullen'ı, İngiliz yazar Martin Amis'in romanından uyarlanan filmin zamanında teslim edilmediği suçlamalarında da bulundu.

Pazartesi günü, Los Angeles Yüksek Mahkemesi'nde, 30 yaşındaki oyuncu Amber Heard aleyhine, ünlü yıldızın gerek sette gerekse de tanıtım turunda sözleşmenin gereklerini yerine getirmediği, yapımcı Cullen ile birlikte anlaşmayı ihlal etmek üzere komplo kurduğu iddiasıyla dava açıldı.

Dava dosyasında, filmin 2014'te Sundance Film Festivali’nde gösterilmesinin ardından, eski eşi Johnny Depp'in de yer aldığı filmde Heard'ın, finaldeki çıplak sahnelerin kesilmesiyle ilgili Nicola Six Limited ile tartışmalara girdiği de belirtildi.


Dosyada, Amber Heard’ın Nicola Six ile çıplaklığın kullanılmasına izin verme anlaşması yapmadığı iddiası da yer aldı.

Mahkeme dosyasında, “Heard’ın sözleşmeden doğan yükümlülüklere uymayı reddetmesinin sonucu olarak - önceden onaylanmış ve senaryoda yer alan sahnelerde oynamayı reddetmesi de dahil olmak üzere - senaryodaki önemli sahneler kaldırılmak durumunda kalınmış ve / veya Heard'ın davranışına uyum sağlamak için sahneler yeniden yazılmıştı" ifadesi kullanıldı.

Davada ana yapımcı Hanley ve diğer yapımcılar zararın karşılanması için en az 10 milyon dolar talep etti.