Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Dünya Futbolu Maradona son gününü nasıl geçirdi? Maradona'nın ölümünde ihmal var mı? İşte tüm detaylar - Futbol Haberleri
    1

    Arjantin'de halk, dün hayatını kaybeden efsane futbolcu Diego Armando Maradona'ya veda etti. Arjantin basını da efsane futbolcunun son gününe dair detayları paylaştı.

    2

    Tigre'deki evinde kahvaltının ardından dinlenmek için öğle uykusuna yatan Arjantinli efsanenin ilaçlara tepki vermediği ve tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği bildirildi.

    3

    Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilen Diego Armando Maradona'nın vefatı tüm spor kamuoyunu yasa boğarken, Arjantinli efsanenin son gününe ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı.

    4

    Arjantin basınında yer alan haberlere göre 60 yaşında hayata veda eden ünlü ismin, beyin ameliyatının ardından dinlenmeye çekildiği Tigre'deki evinde çarşamba sabahı normal günlerden daha erken uyandığı bildirildi.

    5

    Kahvaltı yaptıktan sonra biraz yürüyüşe çıkan Diego Armando Maradona'nın enerji toplamak ve dinlenmek amacıyla odasına giderek yattığı kaydedildi.

    6

    Ancak ameliyatın ardından Maradona ile ilgilenen özel hemşirenin, Arjantinli efsaneyi ilaçlarını vermek için uyandırmaya çalıştığı fakat başarılı olamadığı ifade edildi.

    7

    Uyanmaya çalışan Maradona'nın bir türlü kendine gelememesi ve bayılması üzerine hemşirenin ambulans çağırdığı belirtildi.

    8

    9 adet ambulansın eve geldiği ancak tüm müdahalelere rağmen kalbi duran Maradona'nın hayata döndürmeyi başaramadığı açıklandı.

    9

    Maradona'nın yaşamını yitirdiği sırada evde her zaman yanında olan sağ kolu Maxi, avukatı Mortla, yeğeni Johny ve hizmetçilerin bulunduğu dile getirildi.

    10

    Arjantinli efsanenin Buenos Aires'te yaşayan üç kızı Dalma, Gianinna ve Jana'nın babalarından gelen olumsuz haberler üzerine bir an önce Tigre'ye hareket ettikleri ancak Maradona'nın son anlarına yetişemedikleri kaydedildi.

    11

    Maradona'nın avukatı Matias Mortla, Arjantinli efsanenin ölümünde ihmal olduğunu öne sürüp, acil müdahale için bir an önce gelmesi gereken ambulansların eve yarım saat geç kaldıklarını söyledi.

    12

    Maradona'nın hayatını kaybettiği ev ile doğduğu ve gençliğini geçirdiği evlerin çevresi, başta Maradona'nın yıldızının parladığı Boca Juniors futbol takımının La Bombonera ismiyle bilinen stadyumu olmak üzere Arjantin'deki birçok stadyum ve Buenos Aires'in merkezi hem gözyaşı döken hem de Maradona için sloganlar atan halk ile doldu.

    13

    Başkent Buenos Aires'te La Bombonera stadyumu ve şehir merkezinde toplanan kalabalık bir yandan Maradona için gözyaşı dökerken diğer yandan da ona teşekkür etmek için sloganlar attı.

    14

    Buenos Aires'te yollardaki trafik uyarı ışıklarına "Teşekkürler Diego" yazısı yansıtıldı.

    15

    Futbol oynadığı dönemde 10 numaralı formayı giyen Maradona için başkent Buenos Aires'te halk, yerel saat ile 22.00'de Maradona'yı anmak için balkonlara çıkarak alkış tuttu.

    16

    Gece saatlerinde cenaze merasimi için Maradona'nın naaşının getirildiği Devlet Başkanlığı binası Casa Rosada, yerel saatle 06.00'da kapılarını ziyaretçilere açtı.

    17

    Başkanlık binasının önündeki Mayıs Meydanı'nda dün gece toplanan Maradona'nın sevenleri, futbolcuya son kez veda etmek için Casa Rosada'ya girmeye başladı.

    18

    Yerel saatle 16.00'ya kadar sürecek ziyaret için binlerce kişilik kuyruk oluşmuş durumda.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ