Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Ortadoğu Prens William'dan Ramallah'a ziyaret!

    Filistin Devlet Başkanlığı Ofisinde gerçekleşen görüşme öncesi Prens William resmi törenle karşılandı.

    Filistin'e ziyaretinden dolayı Prens William'a teşekkür eden Abbas, bu ziyaretin Filistin ve İngiliz halkları arasındaki ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayacağını inandığını söyledi.

    Abbas, İsrail ile Filistin arasındaki barış sürecine de değinerek, "Filistin tarafı, iki devletli çözüm çerçevesinde 1967 sınırlarında her iki tarafın da barış içinde beraber yaşayabilmesi için İsrail ile barış görüşmelerinden yanadır." ifadelerini kullandı.

    Prens William da Filistin'e yaptığı ilk ziyaretinden dolayı heyecanlı olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki yakın ilişkiden duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

    Filistin meselesine de değinen William, "Ben de sizin gibi bölgede kalıcı bir barışın sağlanmasını ümit ediyorum." dedi.

    CELEZUN MÜLTECİ KAMPINI ZİYARET ETTİ

    REKLAM

    BM kontrolündeki Celezun mülteci kampını ziyaret eden Prens burada Filistinli mülteciler ile biraraya geldi. Humus yiyen Prens burada bir okulu ve bir kliniği ziyaret etti. Ayrıca Arap folklor dansını seyretti. UNWRA son olarak ABD'nin finansman kesme kararından etkilenmişti. BM, üye ülkelere finans sıkıntısı çeken kurumu destekleme çağrısında bulunmuştu.

    Prens William, dün de İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile bir araya gelmişti.

    İngiltere Kraliyet Ailesi'nden İsrail'e resmi ziyaret gerçekleştiren ilk isim olan Prens William, öncesinde de Ürdün'de bir dizi temaslarda bulunmuştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ