Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Kültür-Sanat Sinema Scarlett Johansson'dan Bin Selman'a veto

    Pulitzer ödüllü foto muhabiri Lynesy Addario'nun 'It's What I Do' adlı anı kitabından sinemaya uyarlanacak film bir süredir Hollwyood'daki en gözde proje. Bir süre önce filmin yönetmenliğini Steven Spielberg'in yapacağı Addario'yu ise güzel oyuncu Jennifer Lawrence'ın canlandıracağı iddia edildi.

    Scarlett Johansson
    Scarlett Johansson

    Ancak iki sinemacı projeden çekildi. Yönetmen koltuğuna usta yönetmen Ridley Scott oturdu. Kariyeri boyunca iki kez kaçırılan ve cinsel tacize uğrayanLynesy Addario'yu canlandırması içinse Scarlett Johansson adı öne çıktı.

    Lynesy Addario
    Lynesy Addario

    Ancak gazeteci Addario New York Times'a verdiği röportajda Johansson'un filmin finansörlerinden birinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman olduğunu öğrenince, "Bu adam Yemen'de savaş sürdürüyor. Kadınları hapse atıyor" diyerek filmde oynamayı reddettiğini açıkladı.

    Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman
    Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman
    REKLAM

    Lynsey Addario, bin Selman'ın film projesiyle ilgisinin Cemal Kaşıkçı cinayetinin işlenmesinden önce olduğu belirtip ekledi: "Kendisiyle şahsen hiç tanışmadım. Onun filmimle bir ilgisi olmasını asla istemem. Şükürler olsun ki bir ilgisi de yok!"

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ