Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Merak Edilenler Sigaraya yeni zam iddiası! Sigaraya yeni zam geldi mi? 31 Ağustos 2022 güncel sigara fiyatları listesi ile en ucuz, pahalı sigara ne kadar, kaç TL oldu? - Merak Edilenler Haberleri
    1

    Sigara fiyatlarına son zam Temmuz ayının başında yapılmıştı. 2 Temmuz Cumartesi günü JTİ grubuna uygulanan sigara zam sonrasında Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara 2 TL zam gelmişti. Peki sigara fiyatları zamlandı mı, ne kadar oldu? İşte 30 Ağustos güncel sigara fiyatları ile en ucuz ve pahalı sigara fiyatları...

    2

    SİGARAYA 9 TL ZAM GELDİ Mİ?

    ÖTV zammının ardından JTİ, Philip Morris, BAT ve İmperial grubuna uygulanan peş peşe sigara zammının ardından sigara fiyatlarına yeni zam geleceği iddiları gündeme geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamasının ardından Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar'dan da sigara zammı son dakika açıklaması geldi.

    3

    SİGARAYA ZAM SİNYALİ!

    Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini duyurdu.

    "Sigaraya geçtiğimiz günlerde 2 lira zam yapıldı. Aslında 4 lira zam yapılacaktı ama firmalar 2 lirasını sübvanse etti. Sübvanse edilen 2 liranın zam olarak yansımasını bekliyoruz " dedi.

    4

    SİGARA ZAMMI SONRASI SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

    Son sigara zammının ardından JTI grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'ye yükselmişti. Yeni zammın uygulanması halinde en ucuz sigara 29,5 ve en pahalı sigara 32 TL'ye yükselecek.

    5

    ÜFE GÜNCELLEMESİ OLMAYACAK!

    2022 yılında sigara fiyatlarına ve alkollü içeceklere uygulanması beklenen %60'a varan ÜFE güncellemesi sigara fiyatlarına uygulanmayacak.

    6

    ÖTV ZAMMI UYGULANMIŞTI!

    Özel Tüketim Vergisi zammı ile alkole yüzde 25, sigaraya yüzde 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı 0.71 TL’den 0.79 TL’ye çıktı.

    7

    İLK ZAM JTI GRUBUNA GELMİŞTİ

    Aybaş, Japan Tobacco International (JTI) grubu sigaralara 2 lira zam yapıldığını 1 Temmuz Cuma günü duyurmuştu.

    8

    SON SİGARA ZAMMI NE ZAMAN YAPILDI?

    Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, 2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara 2 TL zam yapıldığını açıklamıştı.

    9

    EN UCUZ VE EN PAHALI SİGARA FİYATLARI NE KADAR?

    Sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'yi gördü.

    Haberi Hazırlayan: Tutku Bulut

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ