Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), dün saat 17:00'de Afrin'e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PYD/PKK hedefleri Türk savaş uçakları tarafından vurulmuştu. 72 Türk savaş uçağı, yapılan hava harekatı kapsamında hedefleri bombalamış ve 113 hedeften 108'i vurulmuştu.

Afrin'de yaşanan son gelişmeleri takip eden vatandaşlar da, internet üzerinde "son dakika haberleri izle" aramasını yapıyor. Harekattaki son durumu merak eden vatandaşlar, son gelişmeleri takip etmek için internette "son dakika haberleri izle" aramasını yaparak haberleri canlı olarak takip ediyor.

SON DAKİKA HABERLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yukarıdaki link üzerinden Habertürk TV canlı yayınına ulaşabilir, canlı yayınla birlikte Afrin'de yaşanan son gelişmeleri ve son dakika haberlerini canlı olarak takip edebilirsiniz.

HATAY'DAKİ SINIR BİRLİKLERİNE TAKVİYE

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından askeri birliklere takviye olarak gönderilen komando, obüs ve tanklar, Hatay'daki sınır birliklerine konuşlandırıldı.

TSK, hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PYD/PKK ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında çeşitli birliklerden Hatay'a gelen çok sayıda komando, tank ve zırhlı personel taşıyıcı sevkiyatları gece boyu sürdü.

Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerine gelen askeri araç ve komandolar güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi.

Öte yandan, Hatay'daki sınır birliklerinden Afrin'deki PYD/PKK hedeflerine yönelik gece boyu çok sayıda obüs ve top atışı yapıldı.

Bölgedeki patlama sesleri, sınır mahallelerinden de duyuldu.