Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Son dakika hava durumu: Meteoroloji gün verdi! Marmara için kritik 'yüksek sıcaklık' uyarısı | Son dakika haberleri

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için çarşamba ve perşembe gününden itibaren yüksek sıcaklık uyarısında bulundu.

    İstanbul

    Güneşli 28°

    Ankara

    Güneşli 29°

    İzmir

    Güneşli 33°

    Antalya

    Güneşli 38°

    Trabzon

    Kısmen Güneşli 27°

    Bursa

    Güneşli 26°

    Adana

    Güneşli 37°

    Diyarbakır

    Güneşli 40°

    Gaziantep

    Güneşli 38°

    Ağrı

    Kısmen Güneşli 29°

    MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan açıklamada, çarşamba ve perşembe günleri, bölgenin sıcak hava dalgasının etkisine gireceği, sıcaklıkların bölge genelinde mevsim normallerinin 5-10 derece üzerine çıkmasının beklendiği bildirildi.

    Çarşamba ve perşembe günü hava sıcaklıklarının İstanbul'da 28-37, Edirne'de 32-42, Kırklareli'de 29-41, Tekirdağ'da 26-33, Kocaeli'de 30-41, Sakarya'da 30-39, Yalova'da 26-35 derece civarında seyredeceği bildirildi.

    REKLAM

    Sıcak hava dalgasının perşembe günü akşam saatlerinden sonra bölge genelinde etkisini kaybedeceği, bu hafta sonunda hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

    Mevsim normalleri üzerindeki sıcaklık nedeniyle 11.00 ile 16.00 saatleri arasında, yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ