Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Filipinler ile çok yararlı bir hazırlık maçı oynadıklarını söyleyen Ataman öncelikle şunları söyledi:

"Turnuvada oluşacak atmosferi görmemiz açından bizim için son derece yararlı bir maç oldu. Şunu açıkça gördük ki, turnuva gerçekten çok sert ve tempolu geçecek. Filipinler takımı İstanbul'daki maça oranla çok daha sert ve mücadeleci bir oyun sergiledi. Bizim de onlara aynı karşılığı vermemiz çok olumluydu."

Maçta görev verdiği kilit oyuncuların performanslarından çok memnun olduğunu dile getiren Ergin Ataman, "Özellikle çember altını çok iyi kullandık. Semih'in etkili oyunu beni mutlu etti. Takımın direnci ve temposu da istediğime yakındı. Burada sürdüreceğimiz hazırlıklar sonrasında turnuvaya istediğimiz gibi başlayacağımızı düşünüyorum." dedi.

Salona ve atmosfere alışılması açısından bu maçın çok yararlı olduğuna dikkat çeken tecrübeli çalıştırıcı, "Ali Muhammed'in giderek forma girmesi de çok sevindirici. Gerçi bu kez kendisini fazla kullanmadık. Ama onun performansı beni sevindirdi. Sinan, Cedi ve özellikle Samet'in verdikleri mücadele de önemliydi. Önümüzdeki süreyi iyi değerlendirip istediğimiz düzeye geleceğiz." ifadelerini kullandı.