Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Fenerbahçe Valbuena Fenerbahçe'ye gelecek mi? - Fenerbahçe Haberleri

    Özellikle Aykut Kocaman döneminde Fransız yıldız için Marsilya ile uzun süren pazarlıklar yapan sarı-lacivertlilerin yeniden devreye gireceği belirtilirken, Valbuena ise kulübü Dinamo Moskova'da mutlu olduğunu, ayrılmayı şu an için düşünmediğini kaydetti.

    "HER ŞEYİMİ VERİRİM"

    Yetenekli futbolcu, "Marsilya'da 8 yıl oynadım. Kulüp medyanın baskısı altında ve çok fazla taraftarı var. Orada gerçekten baskı altındaydım. Daha sonra buraya geldim... Dinamo, Avrupa'da tanınmak istiyor. Takımıma faydalı olmak istiyorum. Buraya büyük bir hırsla geldim ve daha fazla gelişmek, ilerlemek istiyorum. 30 yaşında olmama rağmen fiziksel durumum gayet iyi. Dinamo'nun iyiliği için sahada her şeyimi vermeye çalışıyorum." dedi.

    İDOLÜNÜ SORDULAR

    Kimi örnek aldığını açıklayan Valbuena, "İdolüm Fenomen Ronaldo... Bence dünyanın en iyi forvetiydi. Hızlı, güçlü, verimli ve efektif oynuyordu. İnanılmaz goller attı. Onun için futbol izliyorduö ama şu anda bir idolüm yok" sözlerini kullandı.

    TRANSFER KONUSU

    Dinamo'ya geliş sürecini anlatan tecrübeli oyuncu, "Marsilya'da çok uzun yıllar geçirdiğim için teklifi bayağı düşündüm. Kulüp ve ülkeden ayrılmak çok zordur. Ama yeni şeyler keffetmek de istiyordum. Hayatımda bir dönüm noktası oldu. Başkan ve teknik direktör bana güvenmiş. Dinamo'nun çok iyi bir takım olması da benim için önemliydi. Sözleşmeler hazırlandı ve şimdi buradayım..." açıklamasını yaptı.

    KANKASI SAMBA...

    Takım arkadaşıyla ilgili, "Burada Samba ile çok iyi arkadaşım. Christopher'ı takdir ediyorum. İngiltere'de oynarken onu biliyordum, burada tanıştık. Aslında çok farklıyız. Ben küçük, o büyük. O siyah, ben beyaz. Ama çok iyi bir arkadaşlığımız var. Herkese çok saygılı ve yüzünden gülücük eksik olmuyor. Onu çok seviyorum. Aynı zamanda çok da iyi futbolcu" dedi.

    AYRILACAK MI?

    Rusya'daki günlerinden bahseden Valbuena, "Burada bir sıkıntı çekmiyorum. Her şeye rağmen futbol oynamak istiyorum. Dil engeli olmasına rağmen ne yapacağımızı anlayabiliyorum. Kulübüm en uygun koşulları yaratmak için çok yardımcı oluyor. Çok iyi bir anlaşma yaptılar ve bana güveniyorlar. Çevremdeki insanlar yardım etmeye çalışıyorlar. Burada olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum. Hepsine minnettarım ve sahada onların bana olan güvenini haklı çıkarmak için elimden geleni yapmak istiyorum. Umarım sezon sonunda hep birlikte şampiyonluğa ulaşacağız" sözlerini kullandı.

    (Sporx)

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ