Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | KARTAL YİĞİT

Şampiyonluk yolunda kadrosunu Boyko ve Delgado ile güçlendiren Beşiktaş’ta, başta Ersan olmak üzere Gökhan Töre ve Oğuzhan gibi yıldızlara dünyanın birçok yerinden teklif yağıyor. Bazı teklifler hem kulüp hem de oyuncular için oldukça cazip olsa da, başkan Fikret Orman’ın bu konuda kararı net. Bu sezon tek hedefi mutlu son olan Siyah-Beyalı kulübün başkanı, teknik direktör Şenol Güneş’e hiçbir oyuncuyu satmayacakları garantisini verdi.

Basın sözcüsü Metin Albayrak ve dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları ile birlikte Ümraniye’ye giden Orman, ikinci yarı öncesi takıma moral verdi. Boyko ve Delgado transferleri için kendisine teşekkür eden ve Ersan’ın satılmama isteğini yineleyen Şenol Güneş ile de görüşen Orman, “Hocam bu konuda için rahat olsun. Kimseyi satmayacağız. Dişliyi bozmak istemiyoruz. Tamam paraya ihtiyacımız var ama bu sezon para değil şampiyonluk önemli. Bindiğimiz dalı kesmek istemiyoruz. Bu sene bir şampiyon olalım, seneye yeni stadımızda işimiz daha kolay. İster Ersan’a ister Gökhan’a ne önerilirse önerilsin şu an için satmayacağız” ifadelerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ: SIRA BEN VE TAKIMDA

Toplantıda teknik direktör Şenol Güneş de yapılan takviyelerden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tecrübeli teknik adam, “Başkanım artık söz sırası ben ve futbolcularda. Yönetim olarak sizler elinizden geleni yaptınız. Bundan sonra oyuncuların ayakları konuşacak. Biz her şeyimizle ikinci yarıya hazırız. Sizin de kafanız rahat olsun, güzel işler yapacağız. Kaldığımız yerden aynen devam edeceğiz” diye konuştu.