Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzonspor'dan kalben ve beyin olarak hiçbir zaman ayrılmadığını ifade eden yıldız futbolcu, yuvaya döndüğü için mutlu olduğunu belirtti.

Uzun bir sakatlık süreci geçirdiğini hatırlatan Bosingwa, iyileştikten sonra antrenmanlar yaptığını, ancak pazartesi güne oynamak kendisi için erken olduğunu vurguladı. Tecrübeli sağ bek, hızlı bir şekilde takıma katılıp, görev verildiği en yakın zamanda oynamak istediğini söyledi. Trabzon'a tekrar dönmesine neden olan en önemli faktörlerin başında taraftarın geldiğini anlatan Portekizli oyuncu, şöyle konuştu:

"Buraya adım attığım ilk günden beri taraftar benim hep destekçimdi. Trabzonspor taraftarının kendine has bir özelliği vardır, hiçbir zaman kimseyi yalnız bırakmaz. Tekrar buraya dönüşümde önemli bir faktör olduklarını belirtmem gerekiyor. Taraftar benim için çok önemli. Buraya tekrar gelmemi sağlayan faktörlerin de başında geliyor taraftar. O yüzden haklarını her zaman teslim etmem gerekiyor."

Ayrı kaldığı sürelerde bordo mavililerin maçlarını takip etmeye çalıştığını kaydeden Bosingwa, en çok özlediği şeyleri ise "Buradaki atmosfer, maçlar, stadımız, taraftar, takım arkadaşlarım. Buradan kalp ve beyin olarak da hiçbir zaman kopmamış bir insanda daha farklı bir şey beklenemezdi. Futbol olarak bu şehri şehir yapan herşeyi özledim." cümleleriyle ifade etti.

Bosingwa, kulüp tarihinde giden ve tekrar dönen ilk futbolcu olduğunun hatırlatılması üzerine de, "Ortaya konulan iyi niyetli bir mücadele, işi işler, insanların taktirini toplamış olmak beni mutlu ediyor. Sonuçta böyle bir sonuç ortaya çıktı. Bu da bana mal olduğu için mutluyum. Buradaki insanlar demek ki benim yaptığım hizmetlerden, profesyonelliğimden çok memnunlar. Ben de onlarınkinden memnunum. Tekrar bu çatı altında olmama katkı verenlere bir kez daha teşekkür etmem gerekiyor." ifadelerini kullandı.