Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'nin teknik direktörü Claudio Ranieri, bu sezonki şampiyonluk şanslarını iyi değerlendirmeleri gerektiğini ve bir daha böyle bir şansı elde edemeyebileceklerini söyledi.

İngiliz basınına konuşan Ranieri, Tottenham Hotspur'un 5 puan önünde yer alan takımının bu sezonki şampiyonluk ihtimali için, "Ya bu yıl kazanırız ya da asla. Şimdiden Şampiyonlar Ligi'ne kalmayı garantiledik. Bu harika bir başarı ama artık tüm gücümüz, kalbimiz, ruhumuz ve her şeyimizle şampiyon olmak istiyoruz." diye görüş belirtti.

Zirveye uzanmak için kalan 4 haftada 8 puan kazanmalarının yeterli olacağını hatırlatan İtalyan teknik adam, "Bunu başarmaya çalışacağız. Oyuncularıma, artık sonuna kadar zorlamak için doğru zamanın geldiğini söyledim." ifadelerini kullandı.

Ranieri, ülke basınında takımının başarısının 'mucize' olarak nitelenmesine katılmadığını belirterek, "Başarımız mucize değil. Sadece ilginç bir durum. Özel koşullarda yaşanan bir şey ve bu nedenle 'şimdi ya da asla' diyorum. Gelecek sezon farklı olacak. Büyük takımlar daha da güçlenecek ve iyi oynayacak ama bu sezon gerçekten özel işler yapıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kariyeri boyunca Chelsea, Napoli, Atletico Madrid ve Juventus gibi birçok önemli takımı çalıştırmasına rağmen şampiyonluk göremeyen 64 yaşındaki· tekni·k adam, "İnsanları mutlu ettiğimi gördüğümde seviniyorum. Futbol bir şov. Bir maçı aldığımızda taraftarlarımızın evlerine, ailelerine ve işlerine mutlu döndüğünü biliyorum. Bu benim için güzel bir durum." dedi.

Kırmızı kart cezası birden iki maça çıkma olasılığı bulunan takımın yıldızı Vardy'den övgüyle bahseden Ranieri, "Önümüzdeki maçlar için elimde başka bir Vardy yok ama onsuz da özel şeyler yapabileceğimize inanıyorum." şeklinde görüş belirtti.