Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Mourinho'nun 2020 yılına kadar sözleşme imzaladığı belirtildi.

Portekizli menajerin 2003 yılından beri 13 yılda 22 kupa kazandığını vurgulayan Manchester United kulübü, 53 yaşındaki teknik adam ile sözleşme imzaladıkları için mutlu olduklarını belirtti. Kulübün başkan yardımcısı Ed Woodward yaptığı açıklamada, "Jose futbolun en iyi menajerlerinden biri. Kendisi Avrupa'da bir çok başarı kazandı. Ayrıca kendisi Premier Lig konusunda da son derece bilgili ve tecrübeli. Kendisine Manchester United'da başarılar diliyorum. Umarım birçok başarıya imza atar" şeklinde konuştu.

Jose Mourinho ise kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada "Manchester United menajerliğine geldiğim için çok gururluyum. Manchester United dünyada en çok bilinen ve tanınan kulüplerden biri. Kendilerine has bir gizemi var. Benim kariyerimde her zaman ayrı bir yeri olan Old Trafford'da çalışmak ayrı bir mutluluk olacak. Taraftarın desteği ile başarılı yıllar geçireceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.