Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe’de Robin Van Persie ile yollarını ayrılması planlanıyor. Hollandalı futbolcunun menajeri ile geçtiğimiz gün İstanbul’da bu konuyla ilgili olarak ikinci bir görüşme gerçekleşti. Yıldız oyuncu ile ilgili olarak yönetim ve teknik heyetin düşüncesi aktarıldı.

Teknik Direktör Pereira, net şekilde Van Persie ile çalışmak istemiyor. Kendisini bireysel anlamda geçen sezon en çok zorlayan isimlerden biri olan Hollandalı futbolcunun oyun sistemine de uyumadığını ifade ediyor. Ayrıca oyuncusuyla yaşadığı sorunların takım içindeki otoritesini sarstığını özellikle belirtiyor.

UEFA ile yapılan finansal anlaşmanın ardından Hollandalı futbolcunun yıllık 6 milyon euroyu bulan maliyeti de kulüp için ciddi bir yük oluşturmaya başladı.

Tüm bu gelişmelerin ışığında hem mali, hem idari, hem de sportif açıdan Van Persie ile yolların ayrılmasının en mantıklı seçenek olduğuna karar verildi.

Bu kararın hayata geçmesiyle birlikte Pereira’nın kendi takımını oluşturmasına olanak sağlanacak. Bunun yanısıra kulüp futbolcunun satışından bonservis geliri elde edip yüksek maaşından da kurtulacak.

KULÜP ARIYOR
Yaşanan bu gelişmelerin ardından Hollandalı futbolcunun takımdan ayrılması için en önemli konu uygun bir kulübün bulunması. Hem futbolcunun maaşını, hem de sarı-lacivertli kulübün istediği bonservis bedelini karşılayacak bir takımın bulunması için çalışmalara başlandı.

LUİS NANİ BEKLEMEDE
Sarı-lacivertli ekibin bir diğer yıldızı Nani’nin geleceği de yakın zamanda netleşecek. Portekizli yıldızın menajeri ile de görüşme yapıldı ve son durumu değerlendirildi. Yıldız futbolcuya ciddi teklifler söz konusu. Ancak Nani daha iyi bir teklif gelebilir düşüncesiyle son kararını EURO 2016 sonrası verecek.

Çin’den teklifler olsa da Portekizli futbolcu turnuvadaki performansıyla tekrar Avrupa’nın önde gelen liglerinden birine dönebileceğini düşünüyor. Bu nedenle turnuva sonrası kesin kararını verecek. Kontratı gereği Nani’nin çıkış maddesi 8,5 milyon euro. Bu madde sadece Çin Ligi için değil tüm ligler için geçerli.

(Milliyet)