Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Buna göre Yıldırım'ın 'kesin talimatıyla' zarar eden şubeler ya kapatılacak ya da yarışmacı kimliğiyle değil sporcu yetiştirme özelliğiyle yola devam edecek. Başkan Aziz Yıldırım'ın toplantı sırasında bir pişmanlığını da dile getirdiği öğrenildi.

BASKETBOL VE VOLEYBOL ŞUBESİ KARARI
Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım'ın yaptığı toplantı sonrası erkek basketbol ve kadın voleybol şubelerine yatırımların süreceği bildirildi. Bunların haricinde sürekli zarar eden branşlara yönelik 'gerçekçi kararlar' alınacak. Bu branşlar ya tamamen kapatılacak ya da sadece sporcu yetiştirilmesinde kullanılacak, yani kürsüden uzak kalacaklar.

TODORİ VE İNCEK TESİSLERİ ELDEN ÇIKARILACAK
Kanarya'nın bozulan mali yapısında zarar eden tesisler de kalem kalem incelemeye alındı. Bunlardan Todori ve İncek Tesisleri'nin elden çıkarılacağı kaydedildi. Kendini döndüren Topuk Yaylası ise faaliyetlerine devam edecek.

MAAŞLAR DA GÖZDEN GEÇİRECEK
Aziz Yıldırım, kulüp bünyesinde çalışan herkesin görev tanımı ve maaşlarıyla ilgili bilgilerin raporunu da incelemeye aldı. Bunun sonucunda yarıya yakın isimle yolların ayrılması bekleniyor. Aziz Yıldırım bu uygulamalarla maliyeti büyük oranda düşürmeyi planlıyor.

YILDIRIM HERKESTEN FEDAKARLIK İSTEDİ
Başkan Aziz Yıldırım ve kurmayları tüm bu hamlelerle parayı tek merkezde toplamayı hedefliyor. Böylece bütçe kesinleşecek. Gelirler ve giderler net şekilde belli olacak. Kulübün tek bir kuruşu bile boşa harcanmayacak. Yıldırım kulübün zor durumdan geçtiğini hatırlatıp herkesten fedakarlık istedi.

(Hürriyet)