Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR / Erhan TELLİ

Geçtiğimiz hafta menajeri Guido Albers aracılığıyla, “Ya serbest kalma bedelin olan 7.5 milyon Euro’yu getirip git ya da yıllık ücretinde indirim yap” teklifi iletilen Wesley Sneijder’ı İtalyan devi Juventus’un istediği öğrenildi.

2014-15 sezonunun devre arası transfer döneminde Hollandalı yıldızı alabilmek için İstanbul’a kadar gelen ancak istenen yüksek bonservis bedeli nedeniyle eli boş şekilde ülkelerine dönen İtalyanlar’ın bu sefer oldukça kararlı oldukları bildirildi.

Sneijder’ın geçen yıl uzattığı sözleşmesindeki maddeye göre temmuz ayından önce, “20 milyon Euro getirirse serbest kalır” maddesinin, önümüzdeki aydan itibaren 7.5 milyon Euro’ya düşmesi Juventus yönetimini yeniden harekete geçirdi.

TEKLİFE 'EVET' DİYEBİLİR
Juventus’a attığı golle hafızalara kazınan ‘Sniper’ın ise yeniden İtalya’ya dönmeye sıcak baktığı, Galatasaray’dan aldığı yılllık 5 milyon Euro’yu bulan ücretinin karşılanması durumunda da yapılacak teklifi kabul edebileceği bildirildi.

İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nden de teklif alan 32 yaşındaki yıldızın, Özbek yönetiminin kendisini satmak istediğini bildiği için kulüp aradığı kaydedildi.

İTALYAN BASINI SNEİJDER’IN MANCİNİ’Yİ ARADIĞINI YAZMIŞTI
Geçtiğimiz günlerde İtalyan basınında çıkan habere göre Sneijder’ın, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadığı İnter’e geri dönmek için eski hocası Roberto Mancini’yi arayarak, “Beni al” dediği iddia edilmişti.

Haberde, yönetimle sorun yaşadığı için G.Saray’dan ayrılmayı kafasına koyan yıldız oyuncunun İtalya’ya geri dönmeye sıcak baktığı öne sürülmüştü.