Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa KORKUNÇ OLAY | İstanbul'da estetisyen Yasemin Er'e topuklu ayakkabı dayağı - Son dakika haberler
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    İstanbul'da olay, 1 Mart'ta, Tuzla'da bir güzellik merkezinde yaşandı. İddiaya göre, 39 yaşındaki Estetisyen Yasemin Er, ile güzellik merkezinin sahibi Abdulselam G. arasında başlayan sözlü tartışma, kısa sürede fiziksel saldırıya dönüştü.

    TOPUKLU AYAKKABININ SESİNDEN RAHATSIZ OLDU

    DHA'da yer alan habere göre Yasemin Er'in giydiği topuklu ayakkabının sesinden rahatsız olan Abdulselam G., kadını önce uyardı sonra darp etti. Aldığı darbeler sonucu çene kemiği kırılan Yasemin Er'in vücudunda da morluklar oluştu.

    "ŞİDDET GÜVENLİK KAMERALARINDAN BULUNABİLİR"

    Er, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Polise verdiği ifadede olayı detaylı şekilde anlatan Yasemin Er, saldırgandan şikayetçi olurken, yaşadığı şiddetin kayıtlarının iş yerindeki güvenlik kameralarında bulunabileceğini belirtti. Er, fiziksel tedavinin yanı sıra psikolojik tedavi altına alındı.

    REKLAM

    "BOKS TORBASINI YUMRUKLAR GİBİ"

    Ablasının yaşadıklarını anlatan Yeşim Er, "10 yıl önce Abdulselam G., ablamın da kuaförüydü. Ortak olmaya karar veriyorlar. Sonra kendi dükkanının bir milyon lira vergi borcu olduğunu ablama söylüyor ve kendi üstüne alması durumunda bu vergi borcundan muaf olacağını söylüyor. Ablam ilk defa bir patronluğa girişiyordu. Ben buna engel oldum. Engel olunca üzerinden herhalde bir buçuk, iki ay daha bir süreç geçiyor. Bu süreçte de geçen hafta cuma günü saat 13.30 gibi öğlen namazından sonra dükkanın üst katında ablam namaz kılmak için abdestini alıyor.

    Ayağında da bir topuklu ayakkabı var. Kendisi de koltukta uzanıyormuş. Bir anda kalkmış, 'Bu topuklu ayakkabı ses yapıyor, çıkar artık ayağından' diye tepki vermiş. Ablam da demiş ki, 'Niye bağırıyorsun? Bağırmana gerek yok. Sonuçta parmak ucunda yürüyebilirim.' Bunu da belirtmiş. Ondan sonra kalkmış demiş ki, 'Defol git, dükkanımı terk et. Sen ortağım falan değilsin' diye bir tepki. Daha sonra ablam, 'Böyle ortaklık olmaz, ben gidiyorum' diyor. Çıkarken o an kolundan tutuyor. İnanın, bildiğiniz boks torbasını yumruklar gibi ablamın suratına vurmuş" dedi.

    REKLAM

    "DÜKKANIN KAPISINI KİTLEMİŞ"

    Yeşim Er, saldırganın çekiçle bile saldırmaya çalıştığını iddia ederek, "Hıncını alamamış olmalı ki, ablam yere düşmüş ve tekmelerle yumruklarla saldırmaya devam etmiş. Arkasında duran çekiç bile işin içine girmiş. Ablamın kafasına vuracakken, ablamın ağzından akan kanı görünce, saldırıyı bir anda durdurmuş. Utanmadan sadece karşısına oturup sırıtarak dükkanın kapısını kilitlemiş ve 20 dakika boyunca karşısında kahkaha atmış. Sonra taksi çağırıp 'Git' demiş. Biz şikayetçi olduk, ablamın çenesi kırık, sol kıkırdak kırık ve aldığı darbelerin izleri vücudunda" şeklinde konuştu.

    "BU ADAM HÂLÂ DOLAŞIYOR"

    Yeşim Er, ablasını darp eden kişinin cezalandırılmasını talep ederek şöyle devam etti: "Yaşadığı psikolojik travma var, psikolojisi şu an sıfır durumda. Bu adam hâlâ özgürce dolaşıyor. Başka bir kadına öldürsün diye mi geziyor? Ben bunu soruyorum sadece.

    Herkese de fotoğraflarını göstermek istiyorum. Ablamın yaşadığı travmayı herkese göstermek istiyorum. Adaleti bekliyorum. Karşı taraf ile iletişime geçtim. Sadece bir tokat attığını söylüyor. Bir tokat ile bir kadının çenesi kırılır mı? Kendisinin sevgilisi olduğunu beyan ediyormuş, kocası bile olsa bunun cezasını çekecek."

    Öte yandan güzellik merkezinin sahibi Abdulselam G., iddiaları kabul etmezken, Yasemin Er'in sürekli para istediğini iddia ederek aralarında sorunlar olduğunu kaydetti.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ