Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İpekoğlu, yeni sezon hazırlıkları için bulundukları Bolu Dağı'nda basın mensuplarının karşısına geçti.

Forvet, sağ ve sol kenarlar ile defansın göbeğinde sorunlar yaşadıklarını belirten İpekoğlu, 5 yabancı oyuncu transferine ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

İpekoğlu, yerli futbolcuların maliyetinin yüksek olduğunu vurgulayarak,”Yerli oyuncular şapkalarını çıkarıp önüne koyup düşünmesi gerekiyor. İnanılmaz rakamlar talep ediyorlar. Rakamlar da yüksek olunca ister istemez yabancı oyuncuya yöneliyorsunuz." diye konuştu.

Yabancı transferinde ise yurt dışındaki medya kurumlarının, Türkiye aleyhindeki propagandasıyla karşılaştıklarını kaydeden İpekoğlu, “Sanki Türkiye iç savaştaymış gibi bir görüntü çiziyorlar. Bu da normal olarak oyuncuları etkiliyor. Oyuncuları etkilemese bile ailelerini etkiliyor. Burada son merci olarak aileler olduğu için aileler de eşlerinin Türkiye'ye gitmesini kabul etmiyor. Türkiye'de o kadar vahim bir durum yok." ifadesini kullandı.

Özellikle sezon başında sıkıntılı bir lig olacağına işaret eden İpekoğlu: “Çok fazla transfere ihtiyacı olan kulüpler adına biraz sıkıntılı bir lig olacak. İnşallah biz de kendi adımıza bu sıkıntılı süreci atlatırız. Bu kadar yabancı oyuncu, aranıza geç katılırsa bir o kadar da sorun olacaktır. İnşallah bunları en kısa sürede atlatırız." değerlendirmesinde bulundu.