Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinsi oyunu bozduk

    Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adliye Meydanı'ndaki Şırnak'ta vatandaşlara seslendi. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

    "Bizler kendi evlerimizde oruçlarımızı tutar, ibadetlerimizi yaparken yakın, uzak coğrafyada durum iç açıcı değil. Bir lokma bulabilme umuduyla koşturmak zorunda kalan insanların Allah yardımcısı olsun. Kendimizi gelip geçici sıkıntıların girdabına kaptırıp elimizdekinin değerini bilmezsek Rabbimizin huzurunda mahcup oluruz.

    Eleştirenlerin gayesi ülkeyi eski kavga, karanlık, terör geçmişine döndürmektir. En küçük plan, projeleri olmayanların heybesindeki tek malzeme budur. Bizim ise çok büyük hayallerimiz var. Türkiye Yüzyılı'yla ülkenin geleceğini inşa etmenin mücadelesini veriyoruz. Biz sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Ülkenin her birinin hayatına olumlu yönde dokunduk.

    REKLAM

    "ARAMIZA GİRMEK İSTEDİLER"

    Şırnak'la aramıza girmek için her yolu deneyenler oldu. Bu bölgenin tamamıyla bizim ve ülkemizin bağını koparmaya çalıştılar. Kalpsiz bir vücut olur mu? Cumhuriyet tarihi boyunca ülkemizin pek çok yerinde insanlarımız sıkıntı çekti, eziyet çekti. Geri kalmışlık sadece bu bölgenin değil, küçük bir kesim dışında her şehrin kaderi yapılmak istendi.

    Bir döneme damgasını vuran faşizan uygulamalar; bu ülkenin değerlerine sahip çıkmak isteyen insanların başına musallat olmuştur.

    "ARAMIZA MESAFE KOYUYORUZ"

    Bölücü terör örgütü bu topraklarda kurulmaya çalışılan zulüm düzeninin sürmesi için ülkemizin başına bela edilmiştir. Devletin hataları olmuştur. Son 21 yılda gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma devrimiyle tüm unsurlarıyla bu sinsi oyunu bozduk. Şimdi de güney sınırlarımız boyunca oluşturmaya başladığımız güvenlik koridoruyla etrafımızdaki ateşin ülkemize sıçramasının önüne geçiyoruz. Türkiye'yi bu ateşin içine çekmek için kullanılan terör örgütleriyle aramıza set çekerek aramıza mesafe koyuyoruz.

    Yıllarca ülkemizi pazar, insanımızı ucuz insan gücü, topraklarımızı ucuz hammadde kaynağı görenler şimdi bizim pazarımız oldu. Tabloyu geri çevirdik. Aramıza fitne sokmak isteyen muhterislere fırsat vermezsek emin olun Allah'ın izniyle daha fazlasını gerçekleştireceğiz. Siz felaket tellallığı yapanlara bakmayın.

    REKLAM

    "BU İŞİ BAŞARACAĞIZ"

    Türkiye'nin önü de ufku da bahtı da açıktır. Türkiye Yüzyılı güneşinin doğuşuna kimse mani olmayacaktır. Artık daha kararlı değil aynı zamanda daha güçlüyüz. Yıllarca vaktimizi heba eden yüklerden kurtuldukça milletimizi zenginleştirme konusunda daha hızlı ilerliyoruz.

    Şu anda satın alma paritesine göre milli gelirde dünyada 11'inci sıradayız. İnşallah bu işi başaracağız. Herkesi iş sahibi yaparak, milli gelirimizi artırarak, kişibaşı gelirimizi çoğaltarak hedeflerimize mutlaka ulaşacağız.

    MARDİN'DEN MUHALEFETE GAZZE MESAJI

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ın ardından Mardin'e geçti. AK Parti mitingine katılan Erdoğan, burada vatandaşlara seslendi.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

    "Bu sefer Mardin'in tercihinin istismar siyasetinden değil, eser ve hizmet siyasetinden yana olacağını biliyorum.

    Gazze başta olmak üzere etrafımızdaki çatışmalar nedeniyle bu Ramazana da buruk girdik. Gönül coğrafyamızın dört bir tarafında çatışma ve düzensizlik hakim. Türkiye olarak ilk günden beri İsrail’e en sert tepki gösteren ülkelerden biriyiz. Filistin’i savunduk, Filistin davasına sahip çıktık. Her kim bu milletin Gazze ve Filistin davasındaki gayretini sorguluyorsa açıkça kendi insanına hakaret ediyor demektir. Her kim, doğruluğuna yanlışlığına bakmadan 'Hiçbir şey yapmadılar' diyorsa alenen iftira atıyor demektir. Gazze'ye tonlarca gıda yardımı gönderdik. Bugüne kadar 900'den fazla kanser hastasını aileleriyle birlikte ülkemize getirdik. Ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. İçimizdeki bazı cahiller bilmese de Tayyip Erdoğan'ın dik ve dirayetli duruşunu mazlum Gazze halkı çok iyi biliyor. Son dönemde kimi çevrelerin mesnetsiz iftiralarına maruz kalıyoruz. 'Hamas terör örgütüdür' diyen CHP'nin listelerinden Meclis'e girenler, CHP'nin seçim stratejisine hizmet edenler, Filistin konusunda bize ders veremezler.

    Vatandaşın gözünden kaçırmaya çalıştığımız gizli, saklı işimiz yok. Adeta bir cam gibi şeffafız. Bir de karşı tarafa bakın, ortada siyasi ahlak dürüstlük ve şeffaflık adına hiçbir şey yok. Kent uzlaşısı diye bir şey uydurdular kimin eli kimin cebinde belli değil.

    "MARDİN'E 204 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK"

    Biz bugüne kadar oy tercihinden dolayı hiçbir vatandaşa ayrımcılık yapmadık. Bize oy versin vermesin 85 milyonun hizmetkarıyız. Bize efendilik yakışmaz, hizmetkarlık yakışır. Mardin'e bugüne kadar 204 milyar lira turatında yatırım yaptık.

    Mardin'de 7 millet bahçesi projesinden 4'ünü tamamladık. Projenin geri kalanı da tamamlanacak. 320 kilometrelik Urfa-Habur Otobanı'nı da yapacağız. Bu otobanın en önemli kavşak noktası da Mardin olacak."

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ