Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Osmanlıspor'u deplasmanda 2-1 mağlup eden Kasımpaşa'nın Teknik Direktörü Kemal Özdeş, maç sonu yaptığı basın toplantısında, dış sahadaki ilk 3 puanını aldıklarını belirterek, "Ligimizin en iyi ofansif kadrosuna karşı bunu elde etmek ayrı bir mutluluk bizim için. Rakibimiz bugünkü maçta bir haftada 3. maçını oynadı. Liste elimize geldiğinde kadro tercihine baktığımda Villareal maçında oynağı 8 oyuncuyla bu maça çıktı ve ilk yarı gol bulma niyeti vardı. Oyun stratejimiz son 3 haftadır takımımın iyi uyguladığı, top rakipteyken oyunu etkili oynamak ve bunu yayabildiğimiz kadar uzun dakikalara yaymaktı amacımız. Bunu da gerçekleştirdik. Belki 1-0'dan sonra yediğimiz gole kadar pozisyon vermedik. Daha sonra biraz da yoruldu diyebilirim Osmanlı takımı. Bizim de amacımız iyi savunma yapıp kontra atakla sonuç almaktı buradan. Bunu başardığımız için mutluyuz. 3 haftadır da bir çıkışımız vardı. 3 haftada bunun karşılığını 7 puan olarak aldık. Kazanma duygusunu ön plansa çıkararak kazanmak istiyoruz. Osmasnlıspor'a başarılar diliyorum. Ülkemizi kupalarda gerçekten çok iyi temsil ediyor. Umarım gitmek istediği yere kadar giderler" değerlendirmelerinde bulundu.

REŞİT AKÇAY: BU AKŞAM HEYBEMİZE DÜŞEN BUYDU
Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Zor bir müsabaka gibi gözükmese de genelde Avrupa maçlarından sonraki lig müsabakaları ilginç sonuçlara gebe olarak oynanır. Bugün de bana göre bu geleneği bozmadık" dedi.
Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Kasımpaşa'ya 2-1 mağlup olan Osmanlıspor'da Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, karşılaşma sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Avrupa maçlarından sonraki lig maçlarında sürpriz sonuçların ortaya çıkabileceğini hatırlatan Akçay, "Zor bir müsabaka gibi gözükmese de genelde Avrupa maçlarından sonraki lig müsabakaları ilginç sonuçlara gebe olarak oynanır. Bugün de bana göre bu geleneği bozmadık. Disiplinden uzaktık, organizasyonumuz çok kötüydü. Rakibin kontratak oyununa 2 teşebbüsüne karşı koyamadık. Bunda başarılı oldular. Maçı ikinci yarı belki biraz daha kontrollü oynamak istesek de kaptırdığımız bir topla 2. golü yeyince müsabakadan mağlup ayrıldık. Denedik ama olmadı. Bu akşam heybemize düşen buydu. Bu bir akıl verici, düşündürücü, geliştirici bir sonuç inşallah olur. Kendi evinde kaybetmek acı verici bir durum. Şu an ben de o acıyı hissediyorum. Geçen Villarreal maçını oynayan takımla bu takımı kıyasladığınızda çok yaklaşmadığını görüyorsunuz. Nedenleri mutlaka vardır. Bu bir oyuncuların oyunu algı eksikliği, oyunu ne kadar önemsediği ya da ne kadar değerli bulduğuyla da alakalı. Yorgunluk da var derseniz evet biraz da yorgunluk, ikisi beraber olunca bu sonuçla tanışmış olduk. Umarım oyuncularımın üzerindeki yenilmemezlik baskısı da ortadan kalkmış oldu. Başka sebepler de ortadan kalkınca belki biraz daha rahat bir oyun oynamaya başlayabiliriz" ifadelerini kullandı.

"ART NİYET OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"
Penaltı pozisyonunu değerlendiren Akçay, "Ele çarpma var ama hakem bir karar vermiş, bu mesleğe başladığımdan beri, hakemlerle ilgili o camia ile ilgili hiçbir olumsuz cümle kullanmadım. Bundan sonra da zaten emekliliğe doğru gidiş olduğu bu yolda hakemlere o eleştirileri de yapmak istemiyorum. Onların futbolumuz için değerli olduğunu ve onlarsız futbolumuzu geliştiremeyeceğimizi bir kez daha söyleyeyim. Öyle görmüş, öyle nitelendirmiş. Art niyet olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.