Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bir süredir hastanede tedavi gören Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'dan kötü haber geldi... 81 yaşındaki Cavcav'ın beyin kanaması geçirdiği ve yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Cavcav'ın durumunun kritik olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Hastaneden Cavcav'ın durumuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Makineye bağlı yoğun bakımda yaşatılıyor. Şuuru kapalı. Kendisi şu an yaşıyor ve makineye bağlı yaşıyor. Dün gece oluştu şuur bozukluğu, kendisini hastaneye getirdik. Şu anda yaşıyor. Takip eden beyin cerrahı arkadaşımız durumunun kritik olduğunu söyledi. Herhangi bir cerrahi işlem yapmayacaklarını söylediler."

"DOKTORLAR ELİNDEN GELENİ YAPIYOR"
Gençlerbirliği yöneticisi Ali Rıza Koç, Radyospor'a İlhan Cavcav'ın son durumu ile ilgili bilgi verdi. Koç, yaptığı açıklamada: "Dün gece sabaha karşı beyin kanaması geçiren başkan İlhan Cavcav yoğun bakımda. Doktorların müdahalesi sürüyor. Biz de başında bekliyoruz. Yaşı da ilerledi ancak Allah'tan ümit kesilmez. Doktorlar elinden geleni yapıyor" ifadelerini kullandı.

2 GÜN ÖNCE YATAKTAN KALKARKEN DÜŞMÜŞ
Gençlerbirliği Genel Sekreteri Sinan Gürsoy, dün akşam geçirdiği beyin kanaması sonucu hastaneye götürülerek yoğun bakıma alınan Kulüp Başkanı 81 yaşındaki İlhan Cavcav'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

"GİZLİ' KANAMA OLMUŞ"
Sinan Gürsoy, dün Yönetim Kurulu toplantısında bir arada oldukları İlhan Cavcav'ın 2 gün önce evindeyken yataktan kalktığı sırada düştüğünü ve başını yere çarpması sonucu gizli bir kanama olduğunu anlattı. Gürsoy, yaşananlar nedeniyle takımın moralinin kötü olduğunu belirterek, "Bütün Türkiye'nin ve tüm sporseverlerin olduğu gibi takımın da morali bozuk. Yani, sabah böyle bir üzücü durumla karşılaştık. Hayat devam ediyor, kalktık geldik. Hayırlı haberlerini bekliyoruz inşallah. Başkan 2 gün önce evde düşmüştü. Yataktan kalkarken o sırada kafasını vurmuştu. Kafasını vurmadan dolayı gizli bir kanama olmuş. Dün beraberdik, Yönetim Kurulu Toplantısı yaptık. Çok kendini göstermemiş. Akşam rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldılar" dedi.

"ARNAVUT İNADI VAR"
İlhan Cavcav'ın yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü belirten Gürsoy, "Başkanımız çok güçlü bir insandır, Arnavut inadı vardır. İnşallah bunu da atlatır diye umut ediyoruz" diye konuştu.

Gürsoy, Gaziantepspor karşılaşmasının ertelenmesi yönünde federasyona müracaatta bulunmadıklarını da vurgulayarak, "Federasyonla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı. Tabi bir kulübün başkanı yani böyle bir durumla karşılaşırsa federasyon bununla ilgili herhalde bir şey yapar. Ama şuan öyle bir talebimiz yok. Dediğim gibi başkanımız neler atlattı, bunu da atlatacak inşallah" dedi.

Sinan Gürsoy, sabah antrenman yapmayan takımın, teknik direktör Ümit Özat'ın talebi doğrultusunda Gaziantep'te sahada ya da salonda yapabileceklerini de sözlerine ekledi.