Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HTSPOR yazarı Meriç Müldür, başta Şenol Güneş'in sözleşmesi olmak üzere spor gündemini değerlendirdi...

"Tam da Beşiktaş şampiyonluk virajını dönmek üzereyken medyada nasıl olduysa bir anda Şenol Güneş’in istifa haberleri patlatılıverdi. Ancak haber kısa sürede raf ömrünü tamamladı, bayatladı. Nedeni de Beşiktaş’ın şampiyonluğunun artık neredeyse kesinleşmesi. Son iki haftaya kafa kafaya yarış olsa o haberlerin devamı getirilirdi.

Nasıl oluyor, nereden çıkarılıyor, kimler tarafından pompalanıyor bilemiyorum. Doğrusu haber 15 gün önce benim kulağıma da geldi. Basına henüz düşmemişti. İnanır gibi de oldum. Ne de olsa geçen sezon sonuna doğru aynı yönde bilgiler gelmişti ve onlar doğruydu. Ancak sorup soruşturunca bu kez gerçeğin öyle olmadığı kanısına vardım.

Evet Şenol Güneş zor adam. Kızdığı zamanlar olmadı değil. İstifası gündeme gelmese de kırgınlık yaşadığı dönemlerde gönlünü almayı bildi yöneticiler.. Fikret Orman ile Ahmet Nur Çebi’yi kardeşi gibi görüyor. Orman da Çebi de hocaya “abi” diye hitap ediyor.

Çok çalışkan, disiplinli. Futbolcu transferlerinin içinde asla bulunmaz. Alınacak futbolcuyu tarif ederken, örneğin; “Sol stoper olsun, sol ayağı olsun. Boyu uzun olsun, hızlı olsun. Araştırın, alternatifleri getirin konuşalım” der.. Riyakarlığı yoktur, direkt konuşur.. Dedikodu sevmez..

Ümraniye’de rahat ortam ister, kalabalık kadroya karşı çıkar. Tesiste kedi istemez, kadın istemez, bir de fazla futbolcu istemez..

Şampiyonluk kaçsaydı işin rengi değişebilirdi elbette. Gözü dışarıda değil de olur ya Milli Takım teklifi gelirse Şenol Hoca yeni hedeflere de yelken açabilir. Kupayı kaldırmadan da Beşiktaş ile masaya oturmaz.. Ama Beşiktaş zaten 2+1 yıllık olan sözleşmeden doğan opsiyon hakkını kullandı. Noterden tebligatı yaptı. Yani aslında Şenol Güneş en az 1 yıl daha Beşiktaş’ta..

Tabii zorla güzellik olmaz. Hocanın da rızası gerekir. Sanırım transferler için bu kez ısrarcı olacak. Yakında masaya otururlar, noktayı koyarlar..

NO:1903 YAŞAMALI
Beşiktaş, Mehmet Üstünkaya No: 1903 adında güzel bir tesise kavuştu. Birkaç kez gittim. Şirin, butik bir işletme. Havuzundan spor salonuna, restoranından çocuk oyun parkına kadar her şeyi içinde barındırıyor.

Gelin görün ki Beşiktaşlılar çok fazla ilgi göstermiyor. 23 Nisan, Anneler Günü gibi özel günler dışında tesise gidip de olanaklarından yararlanan kişi sayısı beklenen düzeyde değil. Beşiktaşlı üyeler bir sosyal tesise sahip olamadıklarından yıllardır dert yanıp durur. İşte yapıldı. Hem de dört dörtlük yapıldı. Tam 17 milyon lira harcadı yönetim bu tesise. Yaşaması için Beşiktaşlılar’ın her türlü organizasyonda burada bir araya gelmesi gerekir.FENERBAHÇE'YE ÖDÜL VERİLMELİ
Hep kötüyü görüyoruz, kötülüklerden besleniyoruz. Özellikle de Aziz Yıldırım’ın yaptığı iyi işleri ya görmezden geliyoruz, ya da çabuk unutuyoruz, unutturuyoruz. Ama bir yanlışını yakalamayalım! Başkana yine seyirden men cezası geldi. Ellerinden gelse başkanlığı elinden alacaklar!

Devlet ödül verme yerine ceza verme peşinde. Ceza verelim de ödülü de es geçmeyelim. Şaşırmayın. Evet ödül dedim.. Basketbolda Fenerbahçe Avrupa şampiyonu oldu. 30 milyon Euro’luk kadronun korunması için her yıl 13-14 milyon Euro yönetimin fedakarlıkları ile karşılanıyor. Avrupa şampiyonluğunun karşılığında Euroleague’den alınan para sadece 1 milyon Euro. Bu kadronun Türkiye Ligi’nde ise geliri 4 milyon, gideri 3 milyon.. Final-Four finali 200’den fazla ülkede yayınlandı, 2 milyara yakın kişi izledi. Bundan büyük ülke tanıtımı mı olur? Turizm Tanıtma Fonu’na duyurulur.. Duymak isterlerse tabi."