Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sağ kanat için Portekiz'in Porto takımından Hernani'nin yanı sıra Kazakistan'ın Astana takımından Twumasi, sağ bek için ise bonservisi İspanya'nın Barcelona takımında bulunan Brezilyalı Douglas ile görüşme halinde olduklarını anlatan Ay, "Her 3 oyuncunun transferi için temaslarımız sürüyor. Aslında her 3 oyuncu ile ilgili bir sorun yok. Kendileri gelmek istiyor. Kulüpleriyle anlaşma zemini arıyoruz." dedi.

''HERNANI'Yİ KİRALİK İSTİYORUZ''

Ay, Hernani için yönetim kurulu üyesi Hasan Parlakay'ın Portekiz'de bulunduğunu vurgulayarak, "Porto ve Astana takımlarının yanıtına göre bir karar vereceğiz. Hernani'yi kiralık, Twumasi'yi ise bonservisi ile transfer etme durumu söz konusu. Barcelona'dan Douglas için ise bu akşama kadar bir yanıt gelecek. Bir an önce oyuncuları kadromuza dahil ederek transferi sonlandırmak istiyoruz. Birkaç güne kadar imzalar atılır." diye konuştu.

RODELLEGA'NIN MALİYETİ YÜKSEK GELDİ

Trabzonporlu Hugo Rodallega ile ilgili bir düşüncelerinin olduğunu anlatan Ay, ancak oyuncunun yılık maliyetini çok yüksek bulduklarını ifade etti. Rodallega'nın yıllık maliyetinin 1,6 milyon avro civarında olduğunu öğrendiğini aktaran Ay, "Fiyatı uygun olsaydı kiralamak için girişimde bulunabilirdik. Ancak yüksek maliyetten dolayı bir girişimimiz olmadı." ifadesini kullandı.