Kolot ve Berk, Paris’te Fransız futbolcuyla yıllık 1.5 milyon Euro’dan 2 artı 1 yıllık anlaşma imzaladı. Beşiktaş bonservis için de kulübüne 2 milyon Euro ödeyecek

BEŞİKTAŞ uzun süredir ilgilendiği ancak bir süre dondurduğu Paris Saint Germain’in ön liberosu Edouard Cisse ile dün anlaşmaya vardı. İspanya’ya giden futbol şube sorumlusu Celal Kolot ve yönetici Mario Berk dün önce Real Betis’li Assunçao ile masaya oturup anlaşma sağladı. Siyah-beyazlılar gece de Paris’e geçerek daha önce görüştükleri Cisse ve menajeriyle masaya oturdular. Yaklaşık 3 saat süren görüşmede Kolot ve Berk PSG’li yıldızla anlaşıp sözleşme imzaladı.

SAĞLAM BOYLE İSTEDİ
CISSE’DEN önce Assunçao’yu da gündeme alan Beşiktaş, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın tercihini Fransız oyuncudan yana kullanması üzerine transferi bitirdi. Kulübüyle 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan Cisse için siyah-beyazlılar 2 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. 2 artı 1 yıllık sözleşme imzalanacak olan Fransız oyuncuya ise yıllık 1.5 milyon Euro ödenecek. Ön libero konusunda sıkıntısını Cisse’yle çözüme kavuşturan ve stoper için ise Sevilla’nın Navarro için kararını vermesi bekleyen siyah-beyazlılar ayrıca PSG’li Yepes ve Lorient’li Marchall için de Fransa’da temaslarını sürdürüyor.

MAKELELE DE İSTANBUL’DA
BU arada daha Beşiktaş’ın peşinden koştuğu Makelele dün İstanbul’a geldi. Ama adının anıldığı Beşiktaş ile görüşmek üzere değil. Dün öğlen saatlerinde İstanbul’a inen Chelsea’li yıldız transit olarak tatilini geçireceği Antalya’ya geçerken yaptığı açıklamada “Kimseyle görüşmeye gelmedim” dedi. Başkan Yıldırım Demirören ise daha sonra Makelele’yle ilgilenmediklerini, ifade ederken, adı F.Bahçe ile anılan yıldız için sarı-lacivertliler de “İlgimiz yok” açıklamasını yaptı.

VATAN