Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzonspor Hentbol Kulübü'nün yönetim kurulu, teknik heyeti ve oyuncu kadrosu Trabzonspor Kamp Eğitim Merkezi'ndeki basın toplantısıyla tanıtıldı.

Trabzonspor Hentbol Kulübü Derneği Başkanı Murat Barçın, Beşiktaş'tan sonra ligde Trabzonspor olarak mücadele edecek olmalarının diğer büyük kulüplere de örnek teşkil edeceğini belirterek, Türkiye'de hentbolün çıtasının yükseltilmesine katkıda bulunmayı temenni ettiklerini söyledi.

Bu yıl ligi tanımak ve buna göre kendi pozisyonlarını belirlemek düşüncesinde olduklarını ifade eden Barçın, ''Trabzonspor Hentbol Takımı, Hentbol Süper Ligi'nde Trabzon ve Trabzonspor'umuza yakışır şekilde yerini alacaktır. Bizlerin kulüp yöneticileri olarak teknik ekibimiz, sporcu ve personelimizle üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

Barçın, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve yönetim kurulu üyelerine de kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Antrenör Ahmet Kaynak ise hazırlıklarına geç başladıklarını belirterek, ''Yaklaşık 20 gündür çalışıyoruz. İlk olarak da ligde Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacağız. Ne olursa olsun lige galibiyetle başlamak istiyoruz'' diye konuştu.

Kaynak, kadrolarında 4'ü Azeri olmak üzere 19 sporcu yer aldığını kaydetti.

BİRİNCİ LİG DÜZEYİNDE 4. TAKIMI
Trabzonspor, bu sezon 4 branşta birinci lig düzeyinde faaliyet gösterecek. Bordo-mavililer futbolda Spor Toto Süper Lig ve Bayanlar 1. Futbol Ligi, Beko Basketbol Ligi ve Hentbol Erkekler Süper Ligi'nde mücadele edecek.