Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Voleybol Kadınlar CEV Kupası final ilk maçında Rus ekibi Dinamo Krasnodar'ı 3-2 yenen Galatasaray Daikin'in antrenörü Ataman Güneyligil, deplasmandan kupayla döneceklerine inandığını söyledi.

Müsabakanın ardından açıklamada bulunan Ataman Güneyligil, iyi servis atmaları gereken bir takıma karşı oynadıklarını vurgulayarak, "İkinci ve dördüncü sette, belki de önde olmamızdan kaynaklanan bir skoru koruma dürtüsüyle, servisimizi kıstık. Halbuki servis atıp maçı bitirmemiz gerekiyordu. İnşallah rövanşı iyi oynayıp, 3-0 veya 3-1 yenip, altın sete de gerek kalmadan kupayı getireceğiz." ifadelerini kullandı.

Güneyligil, maçın birinci ve üçüncü setlerini iyi oynamalarına karşın, ikinci ve dördüncü setlerde servis ritimlerini koruyamadıklarını aktararak, "Yenildiğimiz setlerde rakibimiz kolay top getirdi. Ortadan oynayıp, bloklarımızı rahat geçtiler. Final setinin sonlarına doğru ritmimizi yeniden bulduk." diye konuştu.

TARAFTARDAN YÖNETİME TEPKİ
Müsabaka sonrası Galatasaray Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, sarı-kırmızılı oyuncuları kutlarken, taraftarların da tepkisine hedef oldular.

Yöneticiler ve oyuncuların birlikte fotoğraf çektirdiği anlarda, tribünlerden "Dursun Özbek istifa" ve "Galatasaray halkındır, lisenin değil" tezahüratları yapılmaya başlandı.

Taraftarlar, kendilerinden önce yöneticilerin bulunduğu tribüne gittikleri gerekçesiyle oyunculara da tepki gösterdi.

Tribünlerden bir kişinin, sarı-kırmızılı oyuncu Nihan Güneyligil'e küfür etmesi sonrası ise ortam bir anda gerildi. Olaya oldukça sinirlenen Nihan, göz yaşlarını tutamazken, bazı taraftarlarla da tartıştı.

Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonrası taraftarlar salonu boşalttı.