Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı
- Nallıhan, Akyurt, Elmadağ, Pursaklar, Altındağ ve Etimesgut Belediyelerinin 2017 bütçeleri kabul edildi

ANKARA (İHA) - Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ilçe belediyelerinin 2017 mali yılı bütçelerinin görüşülmesine devam edildi.
Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2. Başkanvekili Nail Çimen başkanlığında gerçekleşen toplantısında, kent gündemine ilişkin başkanlık yazıları görüşüldü. Altındağ ilçesinde bulunan Rüzgarlı Caddesi ve bağlantılı cadde ve sokaklarda bulunan esnafın 'otopark sorunu nedeniyle sıkıntılar çektiği' yönündeki beyanları üzerine Meclis gündemine getirilen başkanlık yazısı görüşülerek karara bağlandı. Karara göre Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin şirketi BELTAŞ A.Ş, Rüzgarlı Caddesi ile bu caddeye bağlı cadde ve sokaklardaki yol boyu otopark alanlarını 25 yıl süreyle işletecek.
Meclis toplantısında gazi ve şehit ailelerine yılda 4 defa gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapılması, belediyenin Akçakoca, Kesikköprü, Akçay tatil kamplarından öncelikli olarak yararlanmaları da kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca bir diğer başkanlık yazısı ile mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesi'ndeki arsanın, Türkiye Gazileri ve Şehit Aileleri Vakfı'na yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinde kullanmak üzere bina yapılması için içerisinde en az 100 metrekarelik bir bağımsız bölümün büyükşehire ayrılması şartıyla 25 yıllığına verilmesi de karar altına alındı.
Başkanlık yazılarının görüşülmesinin ardından ilçe belediyelerinin 2017 mali yılı bütçelerinin ele alınmasına devam edildi. Toplantıda Nallıhan, Akyurt, Elmadağ, Pursaklar, Altındağ ve Etimesgut Belediyelerinin 2017 bütçeleri oy birliği ile kabul edildi. Bütçeleri kabul edilen ilçe belediye başkanları birer konuşma yaparak oy birliği ile alınan karardan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.
(BC-SÜ-CC-Y)

23.11.2016 10:53:00 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.