ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Taksim Meydanı’nda kutlama yapılmasıyla birlikte gözler İstanbul’a çevrilmişken diğer illerde de 1 Mayıs coşkuyla kutlandı. Ankara’da Gar binası önünde toplanan yürüyüşçüler sloganlarla kutlamalarını devam ettiriyor. Kocaeli’de ise farklı bir manzara var. Çalışanların maaşlarına ek gelecek. İzmir'deki kutlamalarda da büyük bir coşku hakim. Marşlar eşliğinde yürüyen işçi ve memurlar, Gündoğdu Meydanı'nda toplandılar.

ANKARA:

Ankara'daki 1 Mayıs kutlamasına katılanlar, Gar binası önünde toplandı. Sıhhiye Meydanı'ndaki mitinge katılacak 6 işçi ve memur konfederasyonu üyeleri, bazı siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin temsilci ve üyeleri, toplanma yeri olan Gar önünde bir araya geldi. Burada oluşturulan kortejin önünde ''İş güvencesi, insanca ve özgürce yaşam, eşitlik, adalet, barış ve demokrasi'' taleplerinin yazılı olduğu pankart yer aldı. Katılımcılar üzerinde ''Taşeron işçiliğe hayır'', ''Sendika demek güvence demek'', ''Herkese sağlık-güvenli gelecek'', ''Kıdem tazminatına uzanan eli kırarız'' yazılarının olduğu dövizler taşıdılar. Talatpaşa Bulvarı ve Atatürk Bulvarı'nı takip ederek meydana ulaşan kortej, polis noktasında aramadan geçerek, meydana alındı. Mitinge ''gay, lezbiyen, travesti'' dernekleriyle Ankaragücü taraftarları ve engelli vatandaşlar da katıldı.


KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, maaşların yatırılması konusunda yeni anlaşma yapacakları bankadan alacakları promosyonun işçi ve memurlara dağıtılacağını söyledi. Karaosmanoğlu ile AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün, İstanbul'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılmak üzere Perşembe Pazarı'nın kurulduğu boş alanda toplanan Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikasına üye belediye işçilerini ziyaret etti. Öte yandan, siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla Perşembe Pazarı alanından hareket eden otobüslerle yaklaşık 1500 kişi İstanbul'a gitmek üzere yola çıktı.

VAN:

Van'da bir araya gelen çeşitli sendikalara bağlı işçiler, 1 Mayıs İşçi Bayramını davul zurna eşliğinde, halay çekerek kutladı. Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Bölge Müdürlüğü bahçesinde toplanan çeşitli sendikalara bağlı işçilerin ''1 Mayıs'' kutlamasına AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu da katıldı. Konuşmaların ardından işçiler, davul zurna eşliğinde halay çekerek 1 Mayısı kutladı.

KASTAMONU'DA BİR İLK

Bugüne kadar 1 Mayıs'larda herhangi bir etkinliğin yapılmadığı Kastamonu'da ilk kez yapılan İşçe Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Kastamonu'daki sendikaların ortaklaşa organize ettiği kutlamalar Nasrullah Meydanı'nda yapıldı. Davul ve zurna eşliğinde karşılıklı oynayan işçiler renkli görüntüler oluşturdu. Halayların çekildiği kutlamalarda KESK, Türk İş, Türkiye Kamu Sen ve Memur Sen'in temsilcileri günün önemiyle ilgili kısa birer konuşma gerçekleştirdiler.
Yine sendikalar tarafından Nasrullah Meydanı'ndaki kutlamalara gelen vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000