Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Ahşap veya diğer elverişli malzeme yüzeylerinin kızgın metal kalemlerle yakılarak yapılan yakma resim sanatı, görenleri kendine hayran bırakıyor. İHA'nın haberine göre; bir kişi 2 yılda bu sanatı öğrenirken, bir eser 2 ayda meydana çıkıyor. Sanatçılar ahşabı yakarak gerçek fotoğraf gibi resimler ortaya çıkartıyor. Yıldırım Belediyesi'nin açtığı kurslarda yakma resim sanatını öğrenen kursiyerler yaptıkları resimleri açtıkları sergide sergiledi.

Faik Çakmak, ahşabı yakarak yaptığı resimlerle ziyaretçileri kendine hayran bıraktı. Bir tanesini 2 ayda meydana çıkartan ustalar, tablolarını bin ile 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla satıyor.

Bu sanatı aldığı eğitimler sayesinde 2 yılda öğrendiğini ifade eden Faik Çakmak, "Hocalarımızdan aldığımız eğitimler sayesinde yakma resim sanatını öğrendik. Benim burada 8 tablom var, bir birinden farklı eserler, ahşabı yakarak gerçek resim gibi tablolar yapmaktayız. Bir eser 2 ayda tamamlanıyor. Eserlerimizi bin ile 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuyoruz" dedi.
Sergiyi ziyaret eden vatandaşlar ise yakılarak yapılan tabloları gerçek resimlerden ayırt edemiyor.