Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

TFF 1. Lig takımlarından MKE Ankaragücü, transfer yasağını kaldıramadı.

MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, transfer yasağının, "geçmiş dönemde sarı-lacivertli kulüpte forma giyen bazı oyuncularla alacakları konusunda anlaşma sağlanamadığı, oyuncuların genelinin alacaklarının tamamını istemesinin transferin açılmasının önünde engel teşkil ettiği" gerekçesiyle kaldırılamadığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Vergi ve SSK konusunu sorunsuz çözüme kavuşturmamıza rağmen kulübümüzden alacağı olan eski oyuncularla tüm girişimlerimize karşın anlaşma sağlanamamıştır. Oyunculara bir kısım ödeme yapıp kalan alacakları için sezon sonuna ödeme planı teklif edilmesine rağmen, oyuncuların genelinin alacaklarının tamamını istemesi transferin önündeki engelin kaldırılmasını imkansız kılmıştır.

Teknik direktörümüzle yapmış olduğumuz görüşme çerçevesinde ortak bir karar alınmış, bu karar doğrultusunda da mevcut kadromuza karşı ligin ikinci yarısındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmeden transfer yapılmaması yönünde fikir birliğine varılmıştır."

"TRANSFER LİSTEMİZ HAZIRDI"
Transfer yasaklarının kaldırılamadığını açıklayan TFF 1. Lig takımlarından MKE Ankaragücü'nün teknik direktörü İsmail Kartal, "Ben de yönetim kurulumuz da transfer yapmak istedik. Kadroya yapılacak takviyelerle ilgili listemiz hazırdı." değerlendirmesinde bulundu.

Kartal, yaptığı yazılı açıklamada, "Eldeki ekonomik imkanlar, mevcut kadronun maç başı alacaklarını, maaşlarını, primlerini ve personel giderlerini karşılamaya ancak yeter. Elbette transfer yapılmasını istiyordum. Transfer etmeyi planladığım oyuncuların listesi de hazırdı. Başkanımız ve yöneticilerimizle yaptığımız toplantıdan sonra geçmişten gelen ağır borç yükünden dolayı yasağın kaldırılamayacağı kanaatine vardık." ifadelerini kullandı.

Transfer yasaklarının kaldırılamamasını çok büyük bir kayıp olarak görmediğini belirten Kartal, şunları kaydetti:

"Bu noktada yapılacak bir şey yoksa mevcut kadroyla çok daha fazla çalışarak elde edilebilecek en iyi sonuçlarla MKE Ankaragücü'nü hak ettiği yere taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Başkanımız ve yönetim kurulumuz, takımın motivasyonunu artırmak için maddi manevi gereken her türlü fedakarlığın yapılacağı sözünü verdi. Ben ve ekibim, futbolcularımla birlikte mevcut imkanlar çerçevesinde tıpkı ilk yarıda olduğu gibi disiplinli ve özverili çalışmayla en iyi sonuçları almak için durmadan, dinlenmeden çalışıyoruz ve aynı tempoda çalışmaya da devam edeceğiz. Bize inanın, güvenin ve destekleyin, güzel günler yakındır."