Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Televizyon Aziz dizisi hikayesi gerçek mi, uyarlama mı? Aziz dizisi konusu gerçek mi, tarihte var mı? Aziz dizi konusu
    1

    Etkileyici senaryosu, duygu ve heyecanı yüksek sahneleriyle Cuma akşamlarının vazgeçilmezi olan, Show TV’nin yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği, O3 Medya imzalı sevilen dizisi Aziz’in konusunun gerçek olup olmadığı araştırılıyor. Peki, Aziz dizisi gerçek hikayeyi mi anlatıyor, uyarlama mı? Aziz dizisi konusu tarihte var mı? İşte detaylar...

    2

    AZİZ DİZİSİ KONUSU GERÇEK Mİ?

    Bir dönem dizisi olan Aziz, kostümleri ve çekildiği mekanlarla büyü ilgi çekerken, yapımın tamamen kurgudan ibaret olduğu biliniyor. Yani Aziz dizisi hikayesi gerçek değildir.

    3

    AZİZ DİZİSİ KONUSU

    Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

    4

    Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

    Haberi Hazırlayan: Aslıhan Bayram

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ