Bursa Büyükorhan'daki su için yurt dışından geliyorlar!

13.03.2018 - 10:16 | Güncelleme: İHA

Bursa’nın Büyükorhan ilçesindeki şifalı su böbrek hastalarının akınına uğruyor

Karaağız Mahallesi sınırları içinde bulunan şifalı suyun böbrek hastalığı başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği belirtiliyor.

İHA'nın haberine göre; bilhassa böbrek taşı rahatsızlığı ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği belirtilen şifalı suyu her gün çok sayıda bidonlara doldurup içiyor. Yurtdışı da dahil Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden şifalı sudan almak için insanlar Büyükorhan'a geliyor. Suyun yaklaşık 100 yıldır aktığı ifade edildi.

Şifalı suyu içtikten sonra iyi olan hastalar ise mahalleye çeşitli yardımlarda bulunuyor. 1990 yılında Artvinli bir iş adamının bu sudan iyileşince mahalleye cami yaptırdığı öğrenildi.

İBNİ SİNA 1000 YIL ÖNCE YAZMIŞ!

Karaağız sakinlerinden 60 yaşındaki Ahmet  Yılmaz, "Böbrek taşlarını döken, böbrek rahatsızlığı ve idrar yolları hastalıklarına iyi gelen bu su, Oluklu dağı diye tabir ettiğimiz taşların arasından geliyor. 1990 yılında Artvinli bir iş adamı geldi, suyumuzdan içtikten sonra böbreklerindeki taşı döktü. Köyümüze cami ve fakir bir vatandaşımıza da lojman yaptırdı. Buraya gelenler şifa buluyor. Ankara’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Almanya’dan ve ve diğer ülkelerinden çok gelen oluyor. İçilebilir raporu var. Suyumuz şifalı olmasına rağmen acı ve ekşi değil, aksine tatlı bir içme suyu” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 5 ay önce - Cevapla
2 1 +1
Şifayı sudan bekleyenler arkasındaki zatı görmez olmuşlar.
Misafir - 5 ay önce - Cevapla
12 2 +10
önce çeşmeyi imar ettirin.
Misafir - 5 ay önce - Cevapla
2 4 -2
madem gördun yaptırıver ya?
Misafir - 5 ay önce - Cevapla
1 3 -2
yorumunu buraya yazabilirsin