Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Bursa'da bir vatandaş, milyonlarca kişinin takip ettiği ikinci el araç alım sitesinde kendi arabasını başkasının sattığını gördü. 27 yaşındaki İlhan Sağdıç, geçtiğimiz ay verdiği ilanı satmaktan vazgeçtiği için kaldırdı.

İHA'nın edindiği bilgiye göre 1 ay sonra arkadaşlarının söylemesiyle, aynı ilanın, Karacabey ilçesinde 10 bin TL düşük fiyatla başkası tarafından yayınladığını öğrenen Sağdıç, hemen ilanı veren kişiyi aradı.

İlandaki arabanın kendisine ait olduğunu söyleyen ve ilanın kaldırılmasını talep eden Sağdıç, beklenmedik bir cevapla, "İlanı kaldırmıyorum. İstediğin yere şikayet edebilirsin" cevabını aldı.

İnternet sitesiyle irtibata geçen ve ilanı sildiren Sağdıç, emniyet güçlerine de haber verdi. İlanın ardından plakadan kendisine ulaşanlar olduğunu belirten Sağdıç, "Arayanlara Karacabey Belediyesi'nde zabıta olarak çalıştığını söyleyerek kapora almaya çalıştığını öğrendik. Fotoğraflarından kilometresine kadar ilan aynı. Hatta kendi ilanımdan daha güzel düzenlenmiş" diye konuştu.