Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Adanalılar, kente nefes aldıran Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkuru'ndaki çevre kirliliğinin giderilmesi için adım atılmasını istedi.

Adana'nın Yüreğir İlçesi'nde, Seyhan Nehri'nin kıyısında bulunan ve Adanalılar'ın yürüyüş ile spor yapmak için kullandıkları kentin önemli yeşil alanlarından biri olan Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkuru'ndaki çevre kirliliği kent sakinlerinin şikâyetine neden oldu.

Kuş türleri ile ördeklerin hayat bulduğu parkurda ciddi çevre kirliliği yaşandığını belirten ve bu durumu Habertürk Whatspp hattına bildiren takipçilerimiz, özellikle parkurun akşam saatlerinde kirletildiğini belirtiyor.KENTİN AKCİĞERİ

Nehrin kıyısında her türlü çöp ile atığı görmenin mümkün olduğunu ve bunun artık kötü bir kokuya da neden olduğunu vurgulayan okurlarımız, yetkililerden çevre kirliliğinin önüne geçilmesini istedi. Kirliliğin kronik hale geldiğini belirten Adanalılar, Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkuru'nun kentin akciğerlerinden biri olduğunu ve kaybedilmemesi gerektiğini vurguladı.