Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Ece Erken 'laf değil icraat' dedi ve belgeyi paylaştı! Benan Mahmutyazıcıoğlu hakkında...
    1

    Evli ve iki çocuk babası avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile yaşadığı aşkla tepki çeken Ece Erken, ilişkisini bitirdiğini açıklamıştı.

    2

    Geçtiğimiz günlerde de, "Gerekli evrakları mahkemeye verdim. Bundan sonra adalet konuşacak" diyerek konuyla ilgili açıklamada bulunmayacağını söyleyen Erken hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

    3

    ‘Zamasalak’ isimli sahte bir Instagram hesabı, Benan Mahmutyazıcıoğlu'na “Ezik, silik! Soyadını sil ulan utanmaz. Adam seni istemiyor.” diye mesajlar gönderdi.

    Benan Mahmutyazıcıoğlu ise, "Fake hesap engellemekten usandım. Bana uzak Allah'a yakın" ifadelerini kullandı.

    4

    Bu hesap üzerinden ayrıca Ece Erken'e ait görüntülerin yer almasından sonra, hesabı Erken'in açtığı iddia edildi.

    Ece Erken ise konuyla ilgili açıklamada bulundu.

    5

    Ünlü sunucu, "Saçma sapan artık komik bir şekilde (gerçeklerin ortaya çıkacağının bilineceğinden dolayı muhtemelen...) saçma sapan sahte hesaplar açıp koyduğum, sildiğim storyleri (hikayeleri) alıp, paylaşan, alakam olmayacak şahıslara özel mesaj atan ve sahte hesap açıp benim olduğumu iddia eden herkes hakkında gerekli suç duyurusu bugün avukatımız Mete Menekşe tarafından bizzat yapılacaktır." dedi.

    6

    Erken ayrıca, "Gereken açıklama bizzat olayın tarafı tarafından yapıldıktan sonra bu kadar küçük hesapların yapılması daha da üzücüdür. Hesabı kapatan şahıs ve yazışmaları hakkında da bizzat bilişim suçlarına ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı tekrar belirtmek isteriz. Hesabı kapatmanız demek bulunamayacaksınız demek değildir. Yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı bir kez daha belirtmek isterim." ifadelerini kullandı.

    7

    Ece Erken'in açıklamasından sonra, Benan Mahmutyazıcıoğlu, "Bilişim suçlarına vereceğiz demekle olmuyor. 'Uzman bir avukat' ile davayı açmak gerekiyor. Savcı talep ediyor hesapların ve telefonun incelenmesini. Bakın ben zaten çoktan davamı açmıştım. Diğer mesele ise aile mevzusu ve benim bileceğim iş kimseye laf düşmez. Herkese teşekkür ederim." dedi.

    8

    Mahmutyazıcıoğlu'nun açıklamasından sonra Ece Erken de 'Laf değil icraat' dedi ve dava dosyasını paylaşarak, Benan Mahmutyazıcıoğlu hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını açıkladı.

    9

    NE OLMUŞTU?

    Sunucu Ece Erken ile Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun yasak aşkı geçtiğimiz haftalarda magazin gündemine bomba gibi düşmüştü.

    Ece Erken, hakkında çıkan haberlerden sonra konuyla ilgili, "9 ay önce dava açılmış ve ayrı evlerde yaşıyorlar. Eşiyle aynı evde yaşayan biriyle birlikte olmadım" açıklamasını yapmıştı.

    10

    Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eşi Benan Mahmutyazıcıoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşım ise adeta olay yaratmıştı.

    Gece yarısı evinin önüne gelip, araçlarına zarar verdiğini dile getiren Benan Mahmutyazıcıoğlu, Ece Erken hakkında tedbir kararı aldırdığını duyurmuştu.

    O anları sosyal medya hesabından yayınlayan Mahmutyazıcıoğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:

    Gecenin bir yarısı evimizin önüne gelip, araçlarımıza zarar verenin kim olduğunu söylememe gerek yok sanırım... Unutmayın ki; bir gün herkes yaşayacak. Kimisi aldığı duaları, kimisi de aldığı ahları... Adalet herkese layık olduğunu veren bir erdemdir.


    11

    Çıkan haberlerin ardından Ece Erken, "Unutmayın; hepimiz insanız ve herkes kınadığını yaşayabilir. Gün gelir ve bilmeden, detay bilmeden, ne yaşanıldı bilmeden yorum yapmamak gerekir. Bu konularda en ağır eleştiri yapan ünlülerin çoğu sessiz kaldı, çünkü neyin ne olduğunu özel olarak anlattık. Beni, sizi bir tek Allah yargılar. Allah'a hesap veririm. Lütfen artık sadece bana ve aileme hakaret edilen troll (sahte) hesaplara en azından bakarak, ortak olmayın. Allah hepimizin günahlarını affetsin. Dünya olarak zor günler geçiriyoruz, Allah yardımcımız olsun." demişti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ