Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Deri Tanıtım Grubu'nun (DTG) 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi hazırladığı tanıtım ve reklamlarında ünlü futbolcu Arda Turan'ın rol alacağı bildirildi.

Ege İhracatçı Birlikleri'nden (EİB) yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de üretilen deri ürünlerinin dünya genelinde tanıtımı için faaliyet gösteren DTG, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için stratejisini futbol üzerine kurdu.

Avrupa Futbol Şampiyonası tanıtımlarında da Türkiye’nin başarısı için ter dökecek ve dünya devi Barcelona’da top koşturan Arda Turan, rol alacak.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Genel Kurulu’nda konuşan Deri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Zandar, DTG’nin tanıtım çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin de önerisiyle Barcelona’ya transferi ile gündeme oturan Arda Turan’ın rol aldığı tanıtım filmleri hazırlama kararı aldıklarını bildirdi.

Zandar, "Türk ayakkabı, saraciye ve deri konfeksiyon ürünlerinin tanıtıldığı bir reklam filmi çektik ve yayınlanmaya başladı. İkinci aşamada Mayıs ayında Barcelona’da büyük bir meydanda bilboardlara gireceğiz. Temmuz ayında ise yılın ikinci yarısını kapsayacak çekimler gerçekleştirilecek." ifadelerini kullandı.
AA