Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Bodrum’dan başlayıp Anadolu’ya yayılacak - İş-Yaşam Haberleri

    İstanbul Avrupa yakasında 24 proje geliştiren NEF, bu yıl Anadolu’ya açılıyor. Bloomberg HT’de Arzu Maliki’nin sorularını yanıtlayan NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, İstanbul dışında ilk projelerini bu yıl Bodrum’da inşa edeceklerini söyledi.

    Timur, Bodrum’daki iki arsalarından birinde hayata geçirecekleri projeyle dünyaca ünlü bir oteli getireceklerini ifade etti. Anadolu’da çok önemli potansiyel bulunduğunu dile getiren Timur, aralarında Adana, Denizli, Bursa, İzmir, Ankara, Gaziantep ve Muğla’nın da olduğu on şehirde yeni projeler üretmeyi planladıklarını kaydetti. Timur, bu kentlerde yavaş yavaş büyüyeceklerini

    kaydetti.

    İstanbul’daki projeleriyle ilgili de bilgi veren Timur, İstanbul’da İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile birlikte yaptıkları In İstanbul projesinin son etabını yakan zamanda tanıtacaklarını, ayrıca Bahçelievler ve Ataköy’de proje geliştireceklerini aktardı.

    REKLAM

    ‘FAİZDE YÜZDE 1 PSİKOLOJİK SINIR’

    Merkez Bankası’nın faiz koridorunun üst bandında yaptığı yarım puanlık indirimin ardından konut kredisi faizlerinin yüzde 1’e

    inme olasılığının arttığını ifade eden Timur sözlerine şöyle devam etti: “Konut kredisi faizlerinde yüzde 1 psikolojik sınır. Faizler yüzde 1’in altına düştüğünde konut satışları artıyor. Bu dönemlerde krediyle alınan konut oranı toplam içerisinde yüzde 40’lar civarına yükseliyor.”

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ