Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gökhan ARTAN-İSTANBUL

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası pek çok kamu kurum ve kuruluşunda çok sayıda görevden alma ve uzaklaştırmalar yaşanırken, Türk Hava Yolları 211 çalışanın iş akitlerinin sonlandırıldığını duyurdu. İşten atılanlar içinde çıkarılma gerekçesi olarak FETÖ yapılanmasını destekleyenlerin de yer aldığı duyuruldu.

Görevine son verilenler arasında olan Türk Hava Yolları Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç'ın yerine Murat Şeker Atandı. Finansman, bilişim gibi birimlerde üst düzey işten çıkarmalar yaşanırken, işten çıkarılanlara cep telefonlarına SMS mesajı gönderilerek THY İcra Komitesinin 22 Temmuz tarihli kararı ile iş akdinin fesh edildiği duyuruldu.

THY yaptığı açıklamada "22.Temmuz itibariyle gerçekleştirilen iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır. Türk Hava Yolları, gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tüm aile fertleri ile birlikte ve de kahraman milletimizin bir parçası olarak, planlanan hain kurguyu bertaraf etmede ve demokrasinin korunması hususunda üzerine düşen sorumluluğu her şartta yerine getirmeye devam edecektir" denildi.