Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Osman Gökçek ATO Başkanlığı'na aday oldu! Osman Gökçek kimdir? - İş-Yaşam Haberleri

    Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) 8 yönetim kurulu ve 5 yedek yönetim kurulu üyesinin istifasının ardından bugün yapılan ATO Meclis toplantısında Başkan Salih Bezci de istifa etti.

    BAŞKAN DA İSTİFA ETTİ

    Bu arada Saat 14.00'de başlayan Meclis toplantısında ATO Başkanı Salih Bezci de istifa ettiğini açıkladı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun İstanbul'da Başbakan Yıldırım ile birlikte olması nedeniyle katılmadığı meclis toplantısına Sinan Aygün'ün gittiği öğrenildi.

    OSMAN GÖKÇEK O İDDİALARA YANIT VERDİ

    Başkan adayı olan Osman Gökçek, ATO Yönetim Kurulu üyelerinin baskı sonucu istifa ettiği iddialarına Habertürk TV'deyanıt verdi;

    "Ben bu sürecin içerisinde olmaya ve nasip olursa başkanlık yarışı için aday olmaya karar verdim. Üyelere istifa için baskı yapıldığı iddialarını gerçek dışı buluyorum. Buüyelerin kendi iradeleri var. Bunu kendilerine sormak lazım. 15 Temmuz sürecinden sonra sürekli istifa ile ilgili bir konuşma geçtiğini duyuyorduk. Kendi aralarında karar alıp istifa etmişler, burası 140 bin esnafın oy kullandığı demokratik bir sivil toplum kuruluşudur. Burada baskı ile karar verildiğini söylemek ATO üyesi 140 bin esnafa zarar verici bir konuşmadır.

    "BU ÜLKENİN FERDİ OLMAMA ENGEL DEĞİL"

    Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanının oğlu olmam bu ülkenin bir ferdi olmamaengel değil. Ayrıca ben ATO'ya seçilmiş bir meclis üyesiyim. Buraya seçilerek geldim. Burada bana oy atan birçok arkadaşım oldu ve meclis üyesi seçildim. Şimdi ise 188 üyenin oy atacağı yeni bir sürece gidiyoruz. Bakarsınız yarın başkanlık için başka bir rakip daha çıkar. Bu içerisinde demokratik bir yarış olan bir süreç.

    Seçime 1 sene gibi bir süre var. Sonrasında 140 bin esnafın gelip oy kullanacağı yeni bir süreç daha yaşanacak. İnsanlar bu süreci zedelemek ve beni yıpratmak istiyor ama yapabileceklerini sanmıyorum."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ