Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Türkiye'nin sağlık turizmindeki potansiyeli Rus girişmcilerin dikkatini çekti. Rusya Federasyonu İş Kadınları Birliği'nden bir grup heyet TUSKON'un organizasyonu ile Türkiye'yi ziyaret etti.
Son teknoloji hastane ekipmanlarıyla sağlık turizminde bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Türkiye'de havayolu firmalarının kampanyalarıyla birlikte turistler hem tatil hem de tedavi için Türkiye'yi tercih eder oldular.
TUSKON'un organizasyonu ile Türkiye'ye gelen Rusya Federasyonu İş Kadınları Birliği'nden oluşan bir heyet de Central Hospital Kozyatağı ile işbirliği kararı aldı.

ÖZEL İNDİRİMLER ÖNEMLİ
Central Hospital İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özcan Akboyun ise döviz kazandırıcı hizmet ticaretinin desteklenmesi açısından sağlanan teşvikler ve özel indirimlerin öneminin altını çizerek "Dünyada 100 milyar dolarlık pazarı olan sağlık turizmi Türkiye ekonomisi içerisinde de oldukça önemli bir paya sahip. 2011’de ülkemize 500 bin hastanın geldiği tahmin ediliyor. Ekonomi Bakanlığı'nın yürürlüğe koyduğu sağlık turizmi teşvikleri de oldukça faydalı oldu. Yurtdışındaki yüksek maliyetli sağlık hizmetleri, insanları nitelikli ve uygun fiyatlı tıbbi tedavi hizmeti arayışına yöneltiyor. Central Hospital olarak biz de her sene Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Kuzey Afrika ve Balkanlardan ortalama 700 hastayı misafir ediyoruz. Belçika, Hollanda ve İngiltere başı çeken ülkeler. Gelen hastalar, kendi ülkelerindeki ücretlerin hastanemizdekinden 3 ile 10 kat fazla olduğunu ifade ediyorlar. Yabancı dil bilen uzman hekim ve sağlık personeli kadromuzla hizmet vermeye devam ediyoruz." dedi.
Anlaşma kapsamında Rusya’dan gelecek hastalara ilk etapta Üroloji, Kadın Doğum, Onkolojik Cerrahi, Dermokozmetik ve Estetik branşlarında tedavi hizmeti verilecek.

BAKMADAN GEÇME