Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji İnternet AirTies 40 mühendis alacak - Teknoloji Haberleri
    REKLAM

    Türkiye’den dünyaya teknoloji geliştiren bir Türk firması olanAirTies, Türk mühendislerine yatırım yaparak Ar-Ge ekibinibüyütüyor. AirTies, şirket kaynaklarına göre 40 yeni mühendisi işe alacak.

    ABD'ninTeksas ve Kaliforniyaeyaletlerinde ve ayrıca İstanbul ve Erzincan’da ofisleri bulunan firma, İzmir'deki Ar-Ge ofisiyle, kablosuz ağ ve internet TV alıcıları konusunda dünyaya yeni teknolojiler geliştiriyor.

    AirTies geliştirdiği tüm teknolojileri, Ar-Ge merkezinin yakın çevresine kurduğu ve içinde insan hareketlerini simule eden robotların bulunduğu “test evleri” ile kontrol ediyor. Şirket tarafından geliştirilen modem, router gibi tüm cihazlarda kullanılan yazılımların kontrolleri, şirketin kendi mühendisleri tarafından geliştirilen 3G teknolojisine bağlı uzaktan yönetilebilen robotlar ile ve bu test evlerinde yapılıyor.

    AirTies Kablosuz İletişim A.Ş, Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Taşkın hedefler doğrultusunda, yakın zamanda 40 kişilik yeni bir mühendis ekibini istihdam edeceklerini belirtti.

     AirTies olarak Ar-Ge merkezimiz ve güçlü kadromuz ile dünyaya teknoloji geliştiriyoruz. İzmir'de açtığımız yeni merkezimiz için 40' a yakın yeni mühendis istihdam edeceğiz. Yeni teknolojiler geliştirmek için her zaman kalifiye mühendislere ihtiyaç duyuyoruz. AirTies dünyaya açılmış ve fırsatlarla dolu bir firma. Ekibimiz bizim için çok değerli ve bu alana ciddi bir yatırım yapıyoruz. Çalışanlarımızın yetkinliklerini ortaya koyabilecekleri çok huzurlu bir ortamın yanı sıra, teknoloji alanında dünyayı çok yakından takip edebilecekleri müthiş fırsatlar sunuyoruz. Amaçlarımızdan biri de çok yetenekli Türk Mühendislerinin beyin göçünü engelleyebilmek.
    AirTies olarak Ar-Ge merkezimiz ve güçlü kadromuz ile dünyaya teknoloji geliştiriyoruz. İzmir'de açtığımız yeni merkezimiz için 40' a yakın yeni mühendis istihdam edeceğiz. Yeni teknolojiler geliştirmek için her zaman kalifiye mühendislere ihtiyaç duyuyoruz. AirTies dünyaya açılmış ve fırsatlarla dolu bir firma. Ekibimiz bizim için çok değerli ve bu alana ciddi bir yatırım yapıyoruz. Çalışanlarımızın yetkinliklerini ortaya koyabilecekleri çok huzurlu bir ortamın yanı sıra, teknoloji alanında dünyayı çok yakından takip edebilecekleri müthiş fırsatlar sunuyoruz. Amaçlarımızdan biri de çok yetenekli Türk Mühendislerinin beyin göçünü engelleyebilmek. Metin Taşkın - AirTies Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ