Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler BBC Dünya Elon Musk'a göre verimli olmanın 5 yolu

    #resim#421224#- Reuters

    Uzay aracı ve roket üreticisi Space X'in kurucusu ve Tesla otomotiv şirketinin sahibi Elon Musk sıradışı girişimleriyle tanınan bir işadamı. Musk, Şubat ayında kargosunda spor otomobil taşıyan dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'i başarıyla uzaya göndermişti.

    Independent gazetesine bağlı Indy100 sitesinin haberine göre Musk şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-postada verimliliği arttırmak için tavsiyelerde bulundu.

    Otomotiv blogu Jalopnik tarafından elde edilen e-postada Musk'ın çalışanlarına yaptığı 5 öneri şöyle:

    1.Çok sık düzenlenen toplantılardan kaçının

    Büyük şirketlerde çok sık düzenlenen toplantılar zaman içinde mutlaka daha kötüye gider. Eğer katılımcılara bir değer sağlamadığını düşünüyorsanız büyük toplantılardan kaçının ya da toplantı süresini çok kısa tutun.

    Çok acil bir durum olmadığı sürece sık sık toplantıya gitmenize gerek yok.

    2.Bir toplantıda işiniz bittiyse çıkın

    Eğer artık değer katmadığınızı düşünüyorsanız toplantıdan çıkın ya da tele konferansı bırakın. Gitmek kabalık değil birinin kalmasını ve zamanlarını boşa harcamasına neden olmak kabalıktır.

    3. Kısaltmalar kullanmayın

    Tesla CEO'su kısaltmaları sevmez.

    Kısaltmalar ya da objeler, yazılım ve işletimler için saçmasapan sözcükler kullanmayın. Genel olarak açıklama gerektirecek herhangi bir şey iletişimi engeller. Tesla'da çalışabilmek için insanların bir terimler sözlüğü ezberlemelerini istemiyoruz.

    4.Emir komuta zinciri dahilinde iletişim kurmayı bırakın

    İşin yapılması için iletişimin mümkün olan en kısa yoldan ilerlemesi gerekir, 'emir komuta zinciri'nin takip edilmesiyle değil. 'Emir komuta zinciri' dahilindeki iletişimi uygulamaya kalkan herhangi bir müdür kendilerini başka yerde çalışırken bulurlar.

    5.Sağduyuyu kullanın

    Genel olarak kılavuzunuz olarak sağduyuyu seçin. Eğer belirli bir durumda şirket kuralına uymak Dilbert karikatürü gibi saçma görünüyorsa o zaman o kural değişmeli.

    Musk'un Model 3 elektrik aracı üretiminde gecikmeleri çözebilmek için Tesla fabrikasında uyuduğu yönünde haberler geliyor. E-postada ayrıca Tesla'nın 27.7 vardiyasında çalışarak Haziran ayına kadar haftada 6 bin araba üreteceği de belirtildi.

    • SpaceX'in tuhaf serüveni: Elon Musk spor arabayı uzaya nasıl yolladı?
    • Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in yaptığı dünyanın en güçlü roketi spor arabalı test uçuşunda başarıyla kalktı
    • SpaceX'in Ay turizmi Musk'ın hayallerinin ötesinde
    • Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in roketi ABD adına gizli göreve çıktı
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ