Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim Öğretmenlik başvuruları başladı

    Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmen kadrosu için başvuruları almaya başladı.

    Bakanlığa, 4 Şubat Çarşamba gününe kadar başvuru yapılabilecek.

    Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması şeklinde olacak. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapılacak.

    Bakanlık, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere bugünden itibaren başvuruları almaya başladı. Başvurular, 4 Şubat Çarşamba gününe kadar yapılabilecek.

    Başvuru ve atamaya ilişkin iş ve işlemler, kurumun "http://personel.meb.gov.tr/" internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

    28 ŞUBAT MAĞDURU ÖĞRETMENLER DE BAŞVURABİLECEK

    Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla, Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle öğretmenliğe girişte "40 yaş" sınırı kaldırılmıştı.

    Bu düzenlemenin 28 Şubat sürecinde KPSS'de yeterli puan almasına ve diğer şartları taşımalarına rağmen, kılık kıyafet ve benzeri nedenlerle öğretmenliğe girişi engellenen öğretmenlerin yoğun talepleri üzerine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla kaldırıldığı bildirilmişti.

    Buna göre, gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce 40 yaş sınırı nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların başvurularının da kabul edileceği kaydedilmişti.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ