Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Cem Aydın'ın ağabeyi Doğu Aydın, Ekstrabladet gazetesine yaptığı açıklamada, olayın aydınlatılması durumunda belki az da olsa huzur bulabileceklerini ifade etti.

Adaletin yerini bulmasını istediklerini ve kardeşinin artık mezarında huzurla uyuyabilmesini dilediklerini kaydeden Aydın, "Aile olarak artık her gün 'katil kim' veya 'neden yakalanmıyor' diye kendimize soru sormak yerine sadece ve sadece Cem'in özlemiyle yaşamak istiyoruz" dedi.

Aydın, kardeşinin ölümünden sonra ailesinin hiçbir zaman artık eskisi gibi yaşayamadığını, ancak katillerin bulunmasının aileye biraz huzur getirebileceğini söyledi.

Evlerinin önünde, bir grubun saldırısı sonucu yaşamını yitiren kardeşinin katillerinin aradan geçen 4 yıl içerisinde hala bulunamadığını kaydeden Aydın, faillerin bulunmasında yardımcı olacak kişilere 500 bin kronluk (230) ödül vereceklerini bildirdi.

Danimarka tarihinin bugüne kadarki en büyük ödülü olduğu belirtilen 500 bin kronun Kopenhag polisine teslim edildiğini ifade eden Aydın, katil ya da katilleri bulmakta yardımcı olacak kişi ya da kişilere ödenecek olan parayı gelen bağışların yanı sıra, ailece biriktirdiklerini hatta kendisinin bunun için fazla mesai yaptığını sözlerine ekledi.

Öte yandan Kopenhag polisi, Cem Aydın'ın katillerinin iki ayrı otomobille olay yerinden kaçarken güvenlik kamerasına yakalandıkları görüntüleri ilk defa basınla paylaştı.

AA