Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Polis memuru Alagöz'ün, dün akşam saatlerinde Çorum'a getirilen cenazesi, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Ulukavak Mahallesi'ndeki babaevinin önüne getirildi.

Şehit için burada helallik istendi ve dua edildi. Şehidin Babası Ahmet Alagöz, oğlunun fotoğrafını öperek, fotoğrafı tutan polise sarıldı.

Şehidin naaşı daha sonra Ulucami’ye götürüldü. Şehidin babası Ahmet, annesi Ayşe, eşi Özlem ile kardeşleri Mustafa ve Akif Alagöz, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Anne Ayşe Alagöz, "Yavrum benim, göz bebeğim, aslanım" diyerek oğlunun tabutuna sarıldı, fotoğrafını öptü. Alagöz'ü yakınlarını ise kadın polis memuru teselli etmeye çalıştı.

Sık sık tabutun önünde bulunan oğlunun fotoğrafındaki yağmur damlalarını silen baba Ahmet Alagöz de uzun süre tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin naaşı, öğle namazına müteakip İl Müftüsü Ahmet Akın tarafından kıldırılan cenaze namazından sonra Ulumezarlık'ta toprağa verildi. Mezarlıkta şehit için meslektaşları tarafından saygı atışı yapıldı.

Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Ahmet Kara, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

AA