Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Müslim SARIYAR - İSTANBUL
İstanbul Kartal'da okuldan çıktıktan sonra kaybolan ve tüm aramalara rağmen 15 gündür bulunamayan 10 yaşındaki ilkokul 4. sınıf öğrencisi Beratcan Karakütük'ün Tuzla Orhanlı'daki boş bir arazide cesedi bulundu. Küçük çocuğun boğularak öldürülmüş olma ihtimali üzerinde duruluyor.Kartal Hürriyet Mahallesi Yıldız İşçimen İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Beratcan Karakütük, 9 Mart Çarşamba günü saat 14.20'de okuldan çıktı. Ailesi önce 'bir arkadaşına gitmiştir' diye düşündü. Ancak Beratcan'ı bulamadı. Bunun üzerine aile, aynı gün saat 19.30'da polise giderek oğullarının kayıp olduğunu bildirdi. İstanbul Emniyeti Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, hemen çalışma başlattı. Son olarak okulunun yakınındaki bir sitenin güvenlik kameraları tarafından görüntülenen Beratcan aradan geçen sürede Kartal ve Pendik bölgelerindeki ormanlık alanlarda, boş evlerde, inşaat sahalarında gönüllülerin de katıldığı arama kurtarma ekipleri tarafından arandı. Bununla da yetinilmedi. Kurfalı Deresi arandı. İSKİ görevlileri logar kapaklarını açıp merdiven ile derenin kapalı kısmına girdi. Buradaki çalışmadan da bir sonuç alınamadı.15 GÜNLÜK UMUT ACIYA DÖNÜŞTÜ
Tüm çabalar dün ise acıya dönüştü. Küçük Beratcan'ın gelen bir ihbarla Tuzla Orhanlı'daki boş bir arazide cesedi olarak bulundu. Polise, dün saat 17.20 sıralarında boş arazide bir çocuk cesedi olduğu ihbarı yapıldı. Bölgeye çok sayıda bölge ekibi ile cinayet masası polisleri sevk edildi. Verilen adrese gidildiğinde ise polisler, Beratcan'ın cesedini buldu.

İlk incelemede küçük çocuğun vücudunda delici ya da kesici alet izine rastlanmadı. Polisin boğularak öldürülmüş olma ihtimali üzerinde durduğu Beratcan'ın cesedi Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Beratcan'ın kesin ölüm nedeni otopsi raporuyla ortaya çıkacak.

2 HAFTA ÖNCE ÖLDÜRÜLDÜ ŞÜPHESİ
Yapılan araştırmalara göre Beratcan'ın 2 hafta önce öldürüldüğü ve ormanlık alana bırakıldığı yönünde bilgiler var. 

'BU İŞİ YAPANLAR BİR AN ÖNCE BULUNSUN'

Kartal’da 15 gün önce kaybolan ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün cesedi bugün akşam saatlerinde ormanlık alanda bulunmuştu. Acı haber ailesini yasa boğarken evin önüne taziye çadırı kuruldu. Haberi duyan çok sayıda kişi buraya akın ederek aileye taziye dileklerini iletti.

Acılı anne cesedi bulunan 10 yaşındaki oğlunun ardından ağıtlar yakarken Beratcan’ın amcası Osman Karakütük sorumluların bir an önce bulunmasını istedi.

“Bu işi yapanlar bir an önce bulunsun” diyen amca Karakütük, “Herkes de cezasını çeksin. Kim olursa olsun adalet yerini bulsun. Bu bende olsam” dedi.

Öte yandan olaya ilişkin soruşturma başlatan polis cinayet ihtimali üzerinde duruyor.