Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 30 Nisan 2016 Sayısal Loto sonuçları

    Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, 3 milyon 108 bin 887 lira 9 kuruş devretti.

    Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 236 kişi 2 bin 919 lira 30'ar kuruş, 4 bilen 11 bin 135 kişi 46 lira 65'er kuruş, 3 bilen 199 bin 981 kişi 7 lira 30'ar kuruş ikramiyenin sahibi oldu.

    SAYISAL LOTO'NUN 1016. HAFTA ÇEKİLİŞİNDE KAZANDIRAN NUMARALAR: 9, 11, 17, 28, 35 ve 47

    Çekilişte, 2 milyon 668 bin 263 lira 85 kuruş ikramiye dağıtıldı.

    Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 712 bin 93 lira 80 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 956 bin 369 lira 32 kuruş aktarılacak.

    SAYISAL LOTO OYUNUN ÖZELLİKLERİ

    İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

    Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

    İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

    İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

    Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

    Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

    Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

    Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    * (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

    * (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

    * (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ