Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Adana'da Sağlık Bakanlığı'nın yasakladığı düşük hapı sattığı ileri sürülen 1'i sahte doktor, 2 kargo görevlisi ile yasa dışı kürtaj yaptığı öne sürülen 1 doktor adliyeye sevk edildi

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri Sağlık Bakanlığı tarafından yasak olan düşük hapını piyasaya süren bir şebeke ve yasa dışı kürtaj yapan bir doktor olduğu ihbarını aldı. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, olayla ilgili olduğu iddia edilen 4 kişiyi takibe başladı.

Yapılan takip sonucunda kendini doktor olarak tanıtan V.G. isimli bir kişinin Sağlık Bakanlığı'nın yasakladığı düşük hapını temin ederek kargo görevlisi G.Y. ve E.S. ile birlikte başta Kayseri, Diyarbakır, Şanlıurfa ve çok sayıda illere sevkiyat yaptığını tespit etti. Ayrıca polis özel muayenesi olan doğum ve kadın hastalıkları doktoru olan C.C.'nin yasa dışı kürtaj yaptığını belirledi.

Polis bu tespitlerin üzerine şafak vakti operasyon yaptı. Yapılan operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı. Zanlılar emniyete getirilerek sorguya alındı. Zanlılardan doktor C.C.'nin yasa dışı kürtaj yapmadığını, yaptığı bütün işlemlerin yasalar çerçevesinde olduğunu söylediği öğrenildi. Operasyonda çok sayıda bebek düşürmede kullanılan ve satışının yasak olduğu belirtilen hap ele geçirildi. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

İHA