Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Sabah saatlerinde uçakla Gaziantep Havalimanı'na gelen Orgeneral Akar ve beraberindeki heyet daha sonra helikopter ile Kilis'e geçti. Kilis Valiliğini ziyaret eden ve burada Vali İsmail Çataklı'dan bilgiler alan Orgeneral Akar'ın daha sonra sınır hattında inceleme yapacağı ve birlikleri denetleyeceği bildirildi.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki heyet, Çobanbey Sıhhi Tahliye Noktası, 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı ve Süleyman Şah Türbesi'nde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

tsk'dan yapılan açıklamada:"Orgeneral Hulusi Akar beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak 2'nci Hudut Tabur Komutanlığını denetlemiş, müteakiben Kilis Valiliğini ziyaret etmiştir.

Orgeneral Akar ve beraberindeki heyet Valilik ziyaretinin ardından sırasıyla Çobanbey Sıhhi Tahliye Noktası, 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı ve Süleyman Şah Türbesi'nde inceleme ve denetlemelerde bulunmuştur.

Ayrıca Orgeneral Akar, aynı bölgede bulunan Harekât Merkezinden devam etmekte olan Fırat Kalkanı Harekâtı ve Terörle Mücadele Harekâtına ilişkin gelişmeler hakkında bölgede bulunan Komutanlıklardan son duruma yönelik değerlendirmeleri almıştır" denildi. (İHA)