İlk bakışta aşk gerçek mi?

17.05.2018 - 09:37 | Güncelleme: HABERTURK.COM

İlk bakışta aşk gerçek mi? Pek çok çift, ilk görüşte aşık olduklarına inansalar da bilim insanları bunun doğru olmadığını söylüyor... California Üniversitesi'nden uzmanların yaptığı araştırmaya göre; ilk görüşte aşk diye bir şey yok. Uzmanlar, ilk görüşte aşktan ziyade cinsel kimyası tutan kişilerin uzun süreli ilişkiye sahip olabileceğini vurguluyor

İlk görüşte aşk bir efsane mi? Bilim insanları, bir ilişkinin uzun ömürlü olmasının cinsel kimyaya bağlı olduğunu söylüyor.

İngiliz gazete Daily Mail'de yer alan habere göre; California Üniversitesi'nden uzmanların yaptığı araştırmaya göre; ilk görüşte aşk diye bir şey yok. Uzmanlar, ilk görüşte aşktan ziyade cinsel kimyası tutan kişilerin uzun süreli ilişkiye sahip olabileceğini vurguluyor. 

Bazı çiftler ilk görüşte aşk olduğunu iddia etse de uzmanlar, bunun doğru olmadığını ama çiftin ilk kez beraber uyuduğunda mutlu olmasının ilişkiye yansıyacağını düşünüyor. 

800 kişinin katıldığı bir çalışmaya göre; güzel bir beraberlik yaşayan çiftlerin, yaşamayanlara göre daha uzun süre beraber olduğu ortaya konuldu. 

Araştırmacılar, çiftlerin bu deneyimleri uzun vadeli ilişkilere dönüştürmek için daha fazla motive olduklarını iddia ediyor.

AŞK GERÇEKTEN GÜZELLEŞTİRİYOR MU?

AŞK ACISI VÜCUDUNUZA BUNLARI YAPIYOR!

AŞK ACISI KALPTE HASAR BIRAKIYOR!

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ